عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست وزارت نیرو :

استمرار مدیریت هوشمند آب شهری در سراسر کشور/ راه اندازی نظام جامع اطلاعات مشترکان

کد خبر: 88715
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

سرپرست وزارت نیرو گفت: در تلاشیم تا در دولت دوازدهم بتوانیم با استمرار مدیریت هوشمند آب شهری در سراسر کشور نوسانات موجود در کلانشهرها را به حداقل برسانیم.

به گزارش ندای مردم، «ستار محمودی» در آیین افتتاح طرح ارتقای کیفیت آب شرب جنوب شهر تهران اظهار داشت: در اوایل انقلاب کشور با جمعیت شهری ۱۸ میلیون نفری، ۶۸ درصد مردم را تحت پوشش خدمات بهداشتی آب و فاضلاب قرار داده بود ولی در وضعیت فعلی با جمعیت شهری ۵۸ میلیون نفری این رقم به ۹۹٫۴ درصد رسیده است.

وی افزود: در اوایل انقلاب تنها ۱۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش خدمات فاضلاب بودند که این رقم در سال جاری به ۴۶ درصد رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد ریال در زمینه آب شرب سرمایه گذاری شده است، ادامه داد: در طول چهار سال فعالیت دولت یازدهم نزدیک به دو میلیارد مترمکعب به ظرفیت تامین آب شرب شهری و روستایی کشور افزوده شده است.

محمودی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم ۴/۵ میلیون متر مکعب انشعاب آب شهری و روستایی به مردم واگذار شده است، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته در دولت گذشته عملیات آبرسانی به پنج هزار و ۸۵۰ روستایی کشور انجام شده است.

سرپرست وزارت نیرو خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا در دولت دوازدهم بتوانیم با استمرار مدیریت هوشمند آب شهری در سراسر کشور نوسانات موجود در کلانشهرها را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به راه اندازی نظام جامع اطلاعات مشترکان، خاطرنشان کرد: وزارت نیروی دولت دوازدهم در تلاش است تا در طی چهار سال پیش روی خود بتواند مدیریت منابع آب را در کشور حاکم کند.

محمودی به مقوله اقتصاد آب و برق نیز اشاره کرد و افزود: صنعت آب و برق در قبال خدمات ارایه شده نیازمند پکیج اقتصادی است. پکیجی که در قالب برنامه ۱۰۰ روزه وزارت نیرو باید ارایه شود تا در قالب آن بتوان سرمایه گذاری، کاهش هزینه ها، تحرک در تعرفه و… را اعمال کرد.

سرپرست وزارت نیرو در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری سازمان مدیریت بتوان به اهداف پکیج یاد شده دست پیدا کرد تا در آینده نتایج آن برای سایر دستگاه ها نیز قابل بهره برداری باشد.

دیدگاه کاربران