عضویت در خبرنامه الکترونیک
کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رباط‌کریم :

بیش از ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در رباط‌کریم فعال است/توسعه خانه‌های قرآن در دستور کار است

کد خبر: 88729
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۸ ق.ظ

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رباط‌کریم از راه‌اندازی و توسعه خانه‌های قرآن شهری در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در رباط‌کریم فعال است.

به گزارش ندای مردم ،عابد اسماعیل‌زاده امروز  اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی است که با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه قرآن هدایت انسان‌ها و چراغ راهی برای زندگی بشریت است،‌ افزود: باید فرهنگ قرآن را در بین خانواده‌ها نهادینه کرده و آنان را با کلام خدا مأنوس کنیم.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رباط‌کریم افزود: در این راستا باید برنامه‌های فرهنگی مناسبی را برای جذب بیشتر جوانان و نوجوانان در محافل قرآنی اجرا کنیم تا بتوانیم به اهداف مورد برسیم.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه انس با قرآن می‌تواند ما را از بسیاری از آسیب‌ها نجات دهد، گفت: رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی با دوستی با قرآن از بین می‌رود لذا یکی از مهم‌ترین اقدامات برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نزدیکی به کلام خداوند، مطالعه و قرائت قرآن است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا راه‌اندازی خانه‌های قرآن شهری نیز در دستور کار قرار گرفته است، بیان داشت: هم‌اکنون مجوز تأسیس و راه‌اندازی این خانه‌ها در شهر هم اخذ شده است.

به گفته این مسؤول با توجه به استقبال خانواده‌ها از محافل قرآن و حضور جوانان در این برنامه‌ها بر آن شدیم که فعالیت‌های قرآنی را در سطح شهر با توسعه همراه کنیم.

اسماعیل‌زاده گفت: این خانه‌های قرآن در روستاها توانسته اقدامات بسیار خوبی را انجام دهد و حافظان بسیاری را تربیت کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در رباط‌کریم فعال است که تمهیدات لازم برای توسعه این خانه‌های قرآنی در سطح شهر انجام شده است.

دیدگاه کاربران