عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران :

اثرات سوء دکل‌های‌مخابراتی بر سلامت شهروندان

کد خبر: 88776
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸ ق.ظ

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن انتقاد به نصب دکل‌ها و آنتن‌هایی مخابراتی در شهر تهران گفت: نصیب اینگونه دکل‌ها در فاصله نزدیک به واحدهای مسکونی اثرات سوء و مخربی دارد.

به گزارش  ندای مردم، در جریان ششمین جلسه شورای شهر تهران، انتخاب یک نفر نماینده شورای شهر جهت عضویت در کارگروه موضوع ماده ۱۱ مصوبه ساماندهی دکل‌ها، آنتنها و ایستگاه های ارتباطات رادیویی در شهر تهران در دستور کار اعضا قرار گرفت که در ادامه اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه کردند.

میرلوحی عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید مشخص شود که آیا آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی آثار سوئی دارند، گفت: اگر دکلها اثرات سوء دارند باید مورد توجه و رفع قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: این موضوع باید مورد توجه کارشناسان و نخبگان در این بخش قرار بگیرد.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه این مصوبه از دو جهت قابل بررسی و مورد توجه است اظهار کرد: این مصوبه یک بخش به حفظ سیمای شهر و بخش دیگر به حفظ سلامت شهروندان مربوط می‌شود.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود این مصوبه در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

زهرا صدراعظم نوری نیز با اشاره به مصوبه فوق اظهار کرد: واقعیت این است که این مصوبه باید در کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بررسی شود.
وی تصریح کرد: با شروع به کار شورای شهر تهران در ادوار گذشته، کمیسیون سلامت وجود نداشت و به همین جهت این مصوبه در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از رئیس شورای شهر تهران خواست تا نماینده عضویت در این کارگروه از کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری انتخاب شود.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به درخواست مطرح شده از سوی نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران بیان کرد: این مصوبه به دو جهت مورد توجه قرار دارد یک بحث طرح جامع و طرح تفصیلی و بحث دیگر حوزه محیط زیست است.
وی تصریح کرد: سه کمیسیون عمران، سلامت و شهرسازی مدعی هستند که این موضوع باید در کمیسیون مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد: برای بررسی بیشتر این مصوبه از دستور جلسه امروز خارج و این موضوع با حضور روسای سه کمیسیون سلامت، شهرسازی و عمران و همچنین نایب رئیس شورای شهر تهران مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود چه نماینده‌ای در کارگروه این مصوبه باشد.

زهرا صدر اعظم نوری همچنین به نصب دکل ها در شهر تهران انتقاد کرد و گفت: نصب این دکل‌ها در فاصله های نزدیک به واحدهای مسکونی اثرات سوء و مخربی دارد.

به گزارش تسنیم، با موافقت اعضای شورای شهر تهران انتخاب یک نفر نماینده شورای شهر تهران جهت عضویت در کارگروه مصوبه ساماندهی دکل‌ها، آنتن ها و ایستگاه های ارتباط رادیویی در شهر تهران از دستور جلسه خارج و قرار شد در جلسه بعدی این موضوع در دستور کار قرار بگیرد.

دیدگاه کاربران