عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل ترافیک :

راه‌اندازی تراموای تهران تا ۴ سال آینده/محدودیت تردد کامیون‌های حامل مواد غذایی

کد خبر: 88797
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۲:۰۱ ب.ظ

معاون حمل و نقل شهرداری تهران ضمن اشاره به توسعه حمل و نقل ریلی در ۴ سال آینده گفت: یکی از برنامه‌های مدیریت شهری در دوره جدید راه‌اندازی خط تراموا است.

به گزارش ندای مردم ،محسن پورسیدآقایی پس از پایان ششمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: ترافیک و آلودگی هوا برای شهر تهران معضلی شده است و ان شاءلله طی ۴ سال آینده در رفع آن خواهیم کوشید.

وی تصریح کرد: مدیریت ترافیک در شهر و همچنین توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش سرفاصله زمانی قطارها و ارائه خدمات در ۴ سال آینده مدنظر قرار دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در تهران با مقوله تراموا غریبه هستیم و یکی از راه های کاهش ترافیک و گسترش حمل و نقل عمومی از این بخش است. راه اندازی خط تراموا از برنامه های مدیریت شهری است.

پورسیدآقایی گفت: با توجه به نزدیک شدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی و افزایش ترافیک، برنامه هایی برای کاهش ترافیک با همکاری پلیس خواهیم داشت. بخشی از پرسنل شهرداری با پلیس راهور در خصوص کاهش ترافیک همکاری خواهند داشت.

وی گفت: توزیع اقلام غذایی توسط کامیون بارها که موجب ترافیک بیشتر می شود، از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ در محدوده زوج و فرد محدود خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های کاهش ترافیک در شهر تهران در آستانه مهرماه گفت: این کار با همکاری شهروندان شدنی است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: خواهشم این است که خانواده ها در ابتدای مهرماه در جلوی مدارس تجمع نکنند و وسایل نقلیه خود در فاصله های ۱۰۰ الی ۲۰۰ متر پارک کنند.

وی گفت: تمامی معاونت های شهرداری باید یک همکاری نزدیکی را با یکدیگر داشته باشند و دو معاونت به خصوص معاونت شهرسازی و حمل و نقل همکاری شان باید بیش از سایر معاونت ها باشد و ما در دوره جدید تلاش خواهیم کرد این همکاری بیش از گذشته باشد.

پورسیدآقایی در خصوص ساماندهی سرویس مدارس شهر تهران توضیح داد: ایده ما این است که سرویس های مدارس استاندارد باشد و در حال حاضر نیز در سطح محدودی ماشین های ونی به سرویس های مدارس اضافه خواهد شد که با آرم خاصی مشخص شده اند.

وی بیان داشت: ماشین هایی که ایمنی کافی برخوردار نیستند از سرویس مدارس حذف می شوند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: به دنبال این هستیم که اردوهای دانش اموزی نیز از طریق ماشین های استاندارد انجام شود و این در حالی است که به صورت نمونه شرکتی اقدام به وارد نمودن تعدادی خودروهای ون به صورت استاندارد کرده است.

دیدگاه کاربران