عضویت در خبرنامه الکترونیک
یک عضو کمیسیون عمران مجلس:

شهردار جدید باید روال گذشته مدیریت شهر تهران را تغییر دهد

کد خبر: 88826
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۲:۱۷ ب.ظ

سید هادی بهادری، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرداری تهران، برای شهرداری‌های سایر شهرهای کشور الگو و الهام‌بخش است. هر کار و تصمیم شهرداری تهران تاثیرش را بر مدیریت شهری سایر شهرهای کشور می‌گذارد. مطالبات مردم ایجاب می‌کند با تغییر رویکردها و رویه‌ها در بخش‌ها و زمینه‌های مختلف، ایده‌های متنوعی به اجرا گذاشته شود.

به گزارش ندای مردم ،عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تهران طی یک دهه اخیر تغییرات زیادی را شاهد بوده و طبیعی است که دچار چالش‌های فراوانی شده باشد، شهردار تهران باید در تصمیماتش برای حل این چالش‌ها نگاه و رویه جدیدی را حاکم کند.

سید هادی بهادری گفت: انتظار شهروندان تهرانی از مدیریت شهری و شهردار جدید تهران این است که بینش و نگاه جدیدی را در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های شهر حاکم کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس متذکر شد: شهرداری تهران، برای شهرداری‌های سایر شهرهای کشور الگو و الهام‌بخش است. هر کار و تصمیم شهرداری تهران تاثیرش را بر مدیریت شهری سایر شهرهای کشور می‌گذارد. مطالبات مردم ایجاب می‌کند با تغییر رویکردها و رویه‌ها در بخش‌ها و زمینه‌های مختلف، ایده‌های متنوعی به اجرا گذاشته شود.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید شهر تهران باید دم تازه‌ای در کالبد شهر تهران بدمد، گفت: طی سالیان گذشته در اداره شهر تهران فرآیندی سنتی به یک روال معمول بدل شده است که شورای شهر و شهردار جدید تهران باید این روال را تغییر دهند. مدیریت شهر تهران باید مبتنی بر نگرش عملی، کارشناسی و به‌روز تغییر رویکرد و رویه دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: مشکلات شهر تهران خیلی زیاد است. از مسائل مربوط به ترافیک و محیط زیست گرفته تا ساخت و سازها، فضای سبز شهری و شهرفروشی گرفتار چالش‌هایی شده‌ایم که نیاز به تغییر رویه و اصلاحات وسیع است.

دیدگاه کاربران