عضویت در خبرنامه الکترونیک
نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران :

بهترین راهکار موثر در حذف سفید بالک ها از چهره پایتخت

کد خبر: 88835
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ ب.ظ

نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران یکی از بهترین راهکارهای رفع معضل سفیدبالک ها را شست و شوی درختان با بخار آب عنوان کرد.

به گزارش ندای ، ناهید خداکرمی با تاکید بر اینکه پس از شست وشوی درختان با بخار آب لازم است که سفیدبالک های مرده که پای درختان ریخته اند نیز با فشار زیاد آب از سطح زمین پاکسازی شوند، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که این آفت های درختی برای شهروندان ایجاد کرده اند، لازم است که از هم اکنون برای مبارزه با سفیدبالک های احتمالی سال آینده برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: سفید بالک ها در اطراف درختان توت بیشتر از سایر نقاط در فضای شهر هستند و به نظر می رسد در مرکز شهر و منطقه ۲ شهر تهران بیشترین مشکل را برای شهروندان ایجاد کرده است.

خداکرمی با تاکید بر اینکه گزارش شهرداری که در جلسه اخیر در صحن ارائه شد شکل و شمایل میدانی نداشت تا این امکان وجود داشته باشد که به طور مصداقی مشکلات هر منطقه تهران را مشخص کند، بیان کرد: لازم است که هر چه زودتر وسعت این معضل در سطح ۲۲ منطقه شهر تهران تعیین شود.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران اعلام کرد که با ارجاع گزارش سفیدبالک ها به کمیسیون محیط زیست بررسی آخرین وضعیت این آفت ها در وسعت و مناطق مختلف شهر تهران به صورت میدانی بررسی و شناسایی می شود تا راهکارهای نهایی به صورت پایلوت در هر منطقه اجرا و بهترین راهکار موثر به سایر مناطق تسری یابد.

دیدگاه کاربران