عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران :

مدیریت شهری هیچ مسئولیتی در قبال کمپ‌های ماده ۱۶ ندارد

کد خبر: 88870
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸ ق.ظ

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری هیچ گونه مسئولیتی در قبال کمپ‌های ماده ۱۶ برعهده ندارد و مسئولیت آن‌ها به طور کامل بر عهده ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش ندای مردم ، مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه برخی از زیرساخت‌ها از گذشته به شهرداری تعلق دارند و برای تبدیل شدن به مراکز بهاران تغییر کاربری داده‌اند، اظهار کرد: بخشی از هزینه نگهداری مددجویان بر عهده شهرداری و بخشی هم بر عهده خیران است.

وی ادامه داد: مراکز بهاران مدل جدیدی از NGO است که باید آسیب‌شناسی‌ها در این خصوص انجام شود و از آن جایی که شهرداری خود را ملزم به ایجاد و راه اندازی این مراکز کرده است، اداره این مراکز را به NGO‌ها واگذار می‌کند و بر این اساس کمیته‌ای متشکل از سازمان بهزیستی، سازمان خدمات اجتماعی و نیروی انتظامی تشکیل شد و در حال رتبه بندی این سازمان‌ها هستیم تا منطبق بر آن، نسبت به واگذاری NGO‌ها اقدام كنيم.

قديمى با اشاره به اینکه مدیریت شهری هیچ گونه مسئولیتی را در قبال کمپ‌های ماده ۱۶ برعهده ندارد و مسئولیت این کمپ‌ها به طور کامل بر عهده ستاد مبارزه با مواد مخدر است، تصریح کرد: بر اساس دستور العمل‌ها، شهرداری تهران باید بخشی از زیرساخت‌های مربوط به نگهداری معتادان را تامین کند که در این خصوص تمامی اقدامات لازم انجام شده است.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در مورد ظرفیت مراکز خدمت رسانی شهرداری تهران در حوزه آسیب های اجتماعی، خاطر نشان کرد: ۶۵ درصد از زیرساخت ها به بزرگسالان و ۳۵ درصد به کودکان اختصاص می‌یابد که از این تعداد ۴۴ درصد به مراکز بهاران، ۳۳ درصد به مددسراها، ۱۳ درصد به کمپ ها و ۳ درصد نیز به همراه سراها تعلق دارند.

دیدگاه کاربران