عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :

ایران امروز در بام صنایع دستی جهان ایستاد

کد خبر: 88886
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷ ب.ظ

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با جهانی شدن دو شهر مریوان و سیرجان و روستای کلپورگان، ایران با شش شهر و یک دهکده جهانی در تبه اول و بر بام صنایع دستی جهان ایستاد.

به گزارش ندای مردم ،بهمن نامور مطلق روز یکشنبه بعد از موفقیت بزرگ جهانی شدن دو شهر و یک روستای دیگر کشورمان  اظهار کرد: در تعداد رشته های موجود، میزان فارغ التحصیلان تحصیلات عالی و تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی امروز مقام اول دنیا را داریم و امیدواریم بتوانیم بزودی در صادرات و تعداد هنرمندان و شهرهای خلاق هم مقام اول دنیا را کسب کنیم.
وی تاکید کرد: ما جاه طلبانه تلاش می کنیم تا بتوانیم در رشته های مختلف صنایع دستی در دنیا اول باشیم، این حق کشور کهن و هنرمندان توانمند ما است که چنین باشند.
نامور مطلق ادامه داد: اگر دولت کمک کند و یک اراده ملی و عمومی در کشور برای رسیدن به مقام اول صادرات دنیا در صنایع دستی هم که اکنون فاصله زیادی با آن داریم، ایجاد شود، اتفاق بزرگ کامل خواهد شد..
معاون صنایع دستی کشور گفت: با برنامه هایی که پیش بینی کردیم اگر این مقدمات فراهم شود این هدف، غیرقابل دست یافتن نیست هرچند زمان و حوصله و برنامه ریزی زیادی می خواهد.
وی افزود: شهرهای جهان در آستانه تحولی بزرگ و جست و جوی هویت تازه هستند. شهرها به بزرگترین فضاهای مولد برای تولید و خلاقیت تبدیل شده اند در حالیکه در گذشته فقط محل اسکان و تجارت بودند اما امروزه مهمترین کانون های جامعه بشری هستند.
نامور مطلق تصریح کرد: سازمان های جهانی نیز سعی می کنند در این دگردیسی تازه نقش موثر داشته و هر کدام طرح هایی برای شهرها ارائه دهند؛ مثلا یونسکو شهرهای خلاق را مطرح کرده، بعضی شهرهای هوشمند و عده ای دیگر شهرهای سبز را مطرح می کنند و شورای جهانی صنایع دستی هم شهرهای جهانی صنایع دستی را مطرح کرده است.
وی گفت: همه سعی می کنند شهرها را با توجه به ویژگی هایشان بیشتر به سمت هویت اصیل خود سوق دهند، بنابراین نامگذاری یعنی تولد دوباره و دادن هویت به این شهرها است.

دیدگاه کاربران