عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون عمران در مجلس :

اولویت های تعیین شده برای بخش مسکن منطبق بر نیاز جامعه است

کد خبر: 88934
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۲۰ ق.ظ

عضو کمیسیون عمران در مجلس با تایید اولویت های تعیین شده برای وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن، عنوان کرد که وزارت راه برای رونق در مسکن روستایی و شهری از بانک ها کمک بگیرد.

به گزارش ندای مردم ،سیدکمال الدین شهریاری با اشاره به چهار اولویت وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن که از سوی رئیس جمهور ابلاغ شده است، گفت: به نظر می رسد اولویت هایی که رئیس جمهور در بخش مسکن برای چهار سال آینده وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته، درست ومنطبق بر نیاز اصلی جامعه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اولویت های مطرح شده امید بخش و باعث تحرک در مسکن شهری و روستایی می شود، اظهار داشت: برخی از اولویت های مطرح شده از طریق سیاست گذاری و صدور دستورمی تواند تحرکی در بشخ مسکن ایجاد کند.

نماینده مردم دشتی در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی از مشارکت بانک ها برای کمک به بخش مسکن استفاده کند، ادامه داد: اگر این وزارتخانه به تنهایی نمی تواند به توفیقاتی در حوزه مسکن دست یابد، می تواند با تهیه پیش نویس مصوباتی تایید آنها را از هیات دولت بگیرد و بانک ها را در این زمینه فعال کند.

کمک دولت به خانه اولی ها

وی با بیان اینکه بانک ها ظرفیت آن را دارند که نقش موثری در تحرک مسکن روستایی و شهری ایفا کنند، گفت: در خصوص خانه اولی ها می توان از طریق سیاست های کوچک سازی و کاهش عوارض ساختمان، مالیات ها و حقوق دولتی کسب شده از ساخت و سازها، هزینه مسکن های کوچکتر از ۸۰ متر را کاهش داد و به نوعی شرایط برای مزوجین مناسب تر می شود.

این نماینده مجلس اعتقاد دارد که در نظر گرفتن وام هایی با مبلغ ۸۰ میلیون تومان می توان به تامین مالی خانه اولی ها کمک کرد که دراین اولویت های وزارت راه و شهرسازی به آن پرداخته شده است.

همکاری بنیاد مسکن و بانک ها برای تحرک در مسکن روستایی

شهریاری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در ادامه به رونق مسکن روستایی پرداخت و گفت: بنیاد مسکن با همکاری بانک ها می تواند وام های ارزان قیمت را در اختیار روستانشین ها قراردهد تا در زمینه تولید و مقاوم سازی مسکن اقدام کنند.

وی همچنین به تاثیر رکود ۵ ساله در مسکن اشاره کرد و توضیح داد: حدود پنج سال شاهد رکود بازار مسکن بودیم و همین امر باعث افزایش قیمت مسکن شده بود اما اکنون که این حباب تخلیه شده است می توان با تشویق صاحبان سرمایه آنها را به سمت سرمایه گذاری در بازار هدایت کرد.

این نماینده مجلس به تاثیر کاهش سود بانکی بر بازار مسکن اشاره کرد و بیان داشت: با کاهش سود بانکی، سرمایه داران به سمت سرمایه گذاری در بازار مسکن تشویق شده اند و این عوامل به تحرک این بازار تاثیر گذار است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که اولویت های تعیین شده برای بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی مناسب و منطبق بر نیاز کنونی مردم شهر و روستا تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن اولویت هایی چون برنامه ریزی موثر برای ایجاد تحرک در بخش مسکن، ایجاد تحول برای توسعه سرمایه گذاری در بافت های فرسوده، سیاست گذاری مناسب برای تقویت سرمایه گذاری به منظور تسهیل برخورداری مسکن اولی ها و زوج های جوان، تلاش برای تحقق رشد بالاتر سرمایه گذاری در مسکن روستایی و طراحی سازوکارهای پایدار برای تامین مالی سرمایه گذاری در بخش مسکن دارد./

دیدگاه کاربران