عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش :

زنگ شکوفه ها در مدارس منطقه ۱۱ به صدا در آمد

کد خبر: 88941
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ ق.ظ

صبح امروز آیین بازگشایی مدارس و آغاز به تحصیل دانش آموزان دبستانی و پیش دبستانی با حضور معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش ، مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران و شهردار منطقه ۱۱ در مدرسه دخترانه شهید عیسی بهرامی برگزار شد.

به گزارش ندای مردم، در این مراسم  جشن شکوفه ها برای کلاس اولی ها   و جشن غنچه ها برای پیش دبستانی ها برگزار شد و به شکل نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان اول دبستانی به صدا در آمد.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش ضمن تأکید بر اهمیت توجه به اثر پذیری شخصیت کودکان از سخنان معلمان گفت: باید به پرورش همه جانبه تمامی ابعاد و استعداد کودکان توجه کنیم و امیدواریم کودکان در تمامی روزهای مدرسه امکان کودکی و بازی کردن را داشته باشند.

همچنین نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در حاشیه این مراسم ضمن اعلام آمادگی برای واگذاری امکانات ورزشی و مجموعه سالن های توپی و آبی و خدمات عمرانی و تجهیزاتی در مدارس هیأت امنایی این منطقه ؛ از تمهیدات ترافیکی برای ورود به ماه مهر خبر داد و گفت: ۴۲۰ خودرو شامل ۲۹۰ دستگاه تاکسی و ۱۳۰ خودروی شخصی کار جابه­ جایی ۷۵۰ دانش ­آموز ۶۷ مدرسه منطقه را برعهده خواهند داشت.

وی همچنین یاد آور شد : در فصل تابستان عملیات عمرانی  در ۳۵ مدرسه انجام شده است که شامل استحکام بخشی ابنیه و سازه،نازک کاری،سفت کاری،رنگ آمیزی،ایزوگام و آسفالت می شود.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ طرح هوشمند سازی مدارس دولتی نیز با همکاری آموزش و پرورش در دست انجام است و تعداد ۱۱۹ مدرسه از حداقل یک کلاس درس هوشمند بهره مند خواهند شد که این تجهیزات هوشمند سازی مدارس شامل ویدئو پروژکتور، تخته هوشمند،کیت هوشمند و قلم نوری می شود.

دیدگاه کاربران