عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز :

فضاسازی شهری در هفته دفاع مقدس عاشورایی می شود

کد خبر: 88947
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۱۷ ب.ظ

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: فضا سازی شهری در هفته دفاع مقدس تلفیق دفاع مقدس با فرهنگ عاشورایی است.

به گزارش ندای مردم، سردار یوسف مولایی، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز پیش از ظهر امروز چهارشنبه (۲۹ شهریور) در نشست خبری که در سازمان بسیج دانشجویی استان البرز برگزار شد، گفت: شهادت شهید محسن حججی برای جوانان ایرانی و نیروهای مسلح مزید استقبال پیش از موعد از محرم است.

سردار مولایی با تاکید بر اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد: دوران دفاع مقدس به واسطعه رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به سرافرازی و پیروزی منجر شد.

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس از جمعه ۳۱ شهریور ماه سال جاری با محوریت شعار «من انقلابی ام» برگزار می شود و این به معنای اهمیت جایگاه آرمان های انقلاب در پیروزی دوران دفاع مقدس است.

وی با برشمردن عناوین هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: نخستین روز با عنوان «معنویت، اقتدار نیروهای مسلح، سلامت و وحدت ملی» نامگذاری شده است که ویژه برنامه پیاده روی خانوادگی، همچنین رژه نیروهای مسلح برگزار می گردد.

وی با در نظر گرفتن اهمیت جایگاه رشد علمی کشور خاطرنشان شد: «علم و فناوری، جوانان و سربازان» عنوان دومین روز از هفته دفاع مقدس است که رونمایی از صنایع دفاعی در استان از جمله برنامه های این روز است.

وی توضیح داد: امروزه فنآوری و هایتک موشک بردها و دیگر تجهیزات نظامی نشان دهنده قوای نظامی و تجهیزاتی نظامی و ارتقاء سطح کارآمدی و کارایی علمی جوانان ایرانی است.

وی سرفصل دیگر سخنان خود را به اهمیت مقوله ولایت و ولایتمداری اختصاص داد و گفت: تبیین جایگاه ولایت و حرف شنوی از ولایت فقیه به عنوان یک اصل در دوران دفاع مقدس است که یک روز از این هفته به این عنوان اختصاص پیدا می کند.

وی به اقتصاد مقاومتی اصناف و خودباوری به عنوان محور نامگذاری روز دوشنبه هفته دفاع مقدس در البرز اشاره کرد و گفت: از خصوصیات دوران دفاع مقدس، حضور پرشور مردم بود، این مردم همیشه در صحنه بودند که با پشتیبانی های خود زمینه پیروزی رزمندگان را ایجاد می کند، آن گونه که ذائقه ما هنوز نان اسکو خشک تبریز را به یاد دارد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز عنوان کرد: روز سه شنبه این هفته با عنوان «بصیرت افزایی و استکبار ستیزی» نام گذاری شده است که به ویژه در عصر کنونی ضرورت شناخت دشمن اهمیت اساسی دارد.

وی تصریح کرد: نشناختن دشمن منجر به شکل گیری دشمن خانگی می شود و در این امر باید مردم و به خصوص مسئولان متوجه و حساس باشند.

وی مطرح کرد: روز چهارشنبه این هفته با عنوان «زنان اسوه های صبر و مقاومت» فرصت تامل برانگیزی به جایگاه صبر مادران و خواهران است که با از خود گذشتگی از فرزندان خود، همسران خود گذشتند.

وی به عملیات افتخارآفرین شکست حصر آبادان اشاره کرد و گفت: روز شکست حصر آبادان یکی از مهمترین اتفاقات جنگ رقم خورد و انگیزه الهی رزمندگان را نشان داد.

دیدگاه کاربران