عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار تهران:

ترافیک اول مهر امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشت/ اقدام موثر دولت در شناور کردن ساعت کار ادارت

کد خبر: 88956
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۵۹ ق.ظ

محمدعلی نجفی شهردار تهران با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی سفرهای درون شهری پایتخت گفت: ترافیک اول مهر امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ندای مردم، محمدعلی نجفی امروز صبح در حاشیه بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: اقدام موثر دولت در شناور کردن ساعت شروع به کار ادارات در ۲ هفته اول مهر اثر مشخصی بر ترافیک داشته و نشان می دهد این تصمیم به درستی اتخاذ شده است.

وی اظهار کرد: پلیس راهور حضور فعال داشته و هر نقص فنی که منجر به ترافیک شود با کمک پلیس به سرعت برطرف می شود.

نجفی در ادامه به تمهیدات اندیشیده شده توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: تعداد اتوبوس ها و تاکسی ها افزایش یافته و در همین راستا تعدادی سرویس خاص مدرسه به صورت آزمایشی در مناطق چهار و هشت پایتخت راه اندازی شده است.

نجفی اظهار کرد: در تمامی میادین پر ترافیک برنامه ریزی های ویژه ای صورت گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه مشکل خاصی از نظر ترافیکی وجود ندارد به ایرنا گفت: مترو تهران نیز در آمادگی کامل به سر می برد.

وی با بیان اینکه پس از ۲ هفته از آغاز مدارس ترافیک شکل عادی به خود می‌گیرد از شهروندان به دلیل همکاری قدردانی کرد.

پیمان سنندجی روز شنبه در ستاد استقبال از مهر که با حضور شهردار تهران برگزار شد افزود: دانش آموزانی که کارت شناسایی عکس دار داشته باشند هنگام ورود به ناوگان اتوبوسرانی یک پیام کوتاه برای خانواده های آنها ارسال می شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با اشاره به اجرای ازمایشی طرح ویژه استفاده از اتوبوس برای دانش آموزان گفت: از امروز در ۶۲ مدرسه منطقه چهار و هشت کارت های ویژه اتوبوس با تخفیف ۵۰ درصدی به دانش آموزان ارائه می شود.

بیش ازیک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموزان تهرانی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به مدرسه می روند .

دیدگاه کاربران