عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 11تهران :

بافت تاریخی طهران قدیم در محدوده حصار ناصری احیاء می شود

کد خبر: 89000
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۱۵ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۱تهران گفت: با توجه به وجود آثار ارزشمند به جا مانده از طهران قدیم در محدوده حصار ناصری همچون دروازه ها، ساختمان ها و میادین، بافت تاریخی منطقه ۱۱ احیا می شود.

به گزارش ندای مردم ، نصراله آبادیان ضمن اعلام این خبر در ارتباط با جزئیات این پروژه افزود: ۵ محله فروزش، راه آهن، امیریه، منیریه و شیخ هادی از جمله محله هایی هستند که در قلمرو حصار ناصری قرار دارند. بافت تاریخی این محلات نیازمند احیا و بازآفرینی است که مطالعات اولیه برای شناسایی نقاط ارزشمند تاریخی این محلات و ظرفیت های بالقوه گردشگری آن آغاز شده است.

آبادیان همچنین در ارتباط با طرح های پیش بینی شده برای احیای بافت تاریخی منطقه ۱۱ گفت: احیای دروازه های قدیمی شهر تهران که در منطقه ۱۱ قرار دارد، ایجاد مسیرهای گردشگری در بافت تاریخی منطقه، شناسایی بناهای تاریخی، ایجاد یک گذر فرهنگ وهنر و راه اندازی پاتوق های شبانه خرید و فروش کتاب در محدوده ی خیابان انقلاب، احیای طاقی، سردر و ورودی های ساختمان های ارزشمند و تاریخی منطقه، پیرایش میادین قدیمی و ارتقاء مبلمان شهری و پیاده راه سازی و احیاء هویت ایرانی-اسلامی  از جمله طرح هایی است که مطالعات اولیه آن ها آغاز شده است.

گفتنی است ۴ کیلومتر از حصار ناصری شهر تهران در محدوده منطقه ۱۱ قرار دارد.

دیدگاه کاربران