عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 15 :

اجرای بیش از ۱۱۰ برنامه به مناسبت ماه محرم در منطقه ۱۵

کد خبر: 89012
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۱۸ ب.ظ

۱۱۰ برنامه به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا… الحسین(ع) در سراهای محله و مساجد شاخص نواحی هشتگانه منطقه ۱۵ برگزار می شود.

به گزارش ندای مردم ، مهندس محمدی شهردار منطقه ضمن تسلیت فرار رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان افزود: ویژه برنامه های مذهبی متنوعی با هدف گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی، گسترش فرهنگ عاشورایی و سبک زندگی امام حسین(ع)، انتقال مفاهیم عاشورایی و تقویت باورهای نسل جوان تا پایان ماه صفر در سراهای محله و مساجد شاخص نواحی هشتگانه برگزار می شود.

به گفته وی برپایی خیمه های معرفت حسینی در روز تاسوعا و عاشورا و نمایش آثار، کتاب و پاسخ به شبهات، برپایی نمایشگاه عکس عاشورایی در سراهای محله، پخش فیلم های کوتاه عاشورایی در سراهای محله قیامدشت، مینابی، مشیریه، کیانشهر شمالی، ابوذر و پردیس بانوان از جمله برنامه هایی است که در این ایام اجرا می شود.

شهردار منطقه با اشاره به برگزاری مراسم یادواره شهدای محلات در نواحی هشتگانه افزود: در این ایام همچنین شب شعر عاشورایی و نمایش هنری با موضوع قیام عاشورا در سراهای محله به اجرا درمی آید.

مهندس محمدی در پایان یادآور شد: در نواحی هشتگانه نیز از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و بانوان آزاده تجلیل خواهد شد.

شایان ذکر است، در این راستا همچنین پیامکهای عاشورایی به شهروندان ارسال و با نصب بنر و پرچم های مشکی نسبت به هویت بخشی سیمای شهری اقدام شده است.

دیدگاه کاربران