عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون مسکن امور شهری بنیاد مسکن کشور :

۱۹ هزار خانوار در مسکن های غیرمقاوم زندگی می کنند

کد خبر: 89045
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳ ب.ظ

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گنبدکاووس گفت: علی رغم تلاش هایی که در راستای تسهیل و ساخت مسکن در کشور انجام شده است هنوز ۱۹ هزار خانوار در مسکن های غیرمقاوم و در شرایط نامناسب زندگی می کنند و تلاش های کفایت نمی کند و باید قدم های بزرگتری برداشته شود.

به گزارش ندای مردم ، جواد حق شناس در ادامه همیچنین اظهار کرد طبق آمار در حال حاضر ۳ میلیون مستاجر در کشور داریم که به دلیل شرایط مالی توانایی خانه دار شدن را ندارند.

وی حساب ۱۰۰ امام (ره) ، همکاری مردم و خادم مردم دانستن خود را سه عامل مهم و پشتوانه بنیاد برشمرد و افزود: به تکیه بر این پشتوانه توانسته ایم کارهای موثری در بخش های مختلف ساخت مسکن روستایی، مسکن شهری و بازسازی مناطق آسیب دیده انجام دهیم.

حق شناس یادآور شد: علی رغم اینکه در اجرای مسکن مهر ۳۴۷ هزار واحد مسکونی با فاصله دوسال دیرتر از سایر نهادها به بنیاد مسکن واگذار شد امروز بیش از ۳۰۰ هزار واحد مراحل صدور سند اعیانی آن نیز انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال باقی واحد ها نیز انجام و تحویل داده شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه با توجه به اعتماد به بنیاد ساخت و کمک در راستای احداث ۱۰۰هزار واحد مسکونی را به بنیاد مسکن واگذار کرده است و امسال ۲۷ هزار واحد مسکونی را برنامه داریم.

معاون مسکن امور شهری بنیاد مسکن کشور در ادامه افزود: ساخت سالانه ۶ تا ۷هزار واحد مسکن را پیش بینی کرده ایم و اگر گنبد زمینی برای احداث در اختیار بنیاد بگذارد، آمادگی ساخت پروژه ای دیگر را در شهرستان داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان نیز گفت: در استان گلستان بیش از هزار روستا وجود دارد که طرح هادی در ۴۰۰ روستا فاز اول آن به پایان رسیده است و ۱۰۰ روستا نیز نیمه تمام است و در برنامه امسال اجرای طرح هادی ۱۰۰ روستا را داریم.
محمدتقی زمانی نژاد همچنین گفت: احداث ۹هزار واحد مسکونی در طرح مسکن مهر به بنیاد مسکن استان واگذار شده است که از این تعداد بالغ بر ۸ هزار و ۵۰۰ واحد تحویل داده شده است و ۵۰۰ واحد باقیمانده نیز تا پایان امسال تحویل داده می شود.

وی در رابطه به مسکن روستایی نیز اذعان کرد: ۲۲۹ هزار واحد مسکونی روستایی در استان داریم که ۱۲۸ هزار واحد آن دارای مصالح کم دوام و بی دوام هستند و از ۷۰ هزار واحد طرح نوسازی ۵۴ هزار واحد تا پایان امسال به پایان می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان اظهار کرد: ۴۵۵ پروِه نیمه تمامدر استان داریم که به پروژه ۱۴۴ واحدی گرگان و ۱۴۴ واحدی افرای علی آباد می توان اشاره کرد و امیدواریم تا پایان امسال پروژه گرگان به اتمام برسد و پروژه علی آباد نیز در حال تعیین تکلیف است.

زمانی نژاد از رفع مشکل زیرساختی مسکن ۴۰ واحدی مهر جلین و همچنین پیگیری مالکیت ۵۸ واحد مسکن مهر نگین شهر و واگذاری تا پایان امسال خبرداد.

وی از اجرای ۲۴۲ پروژه جدید در استان خبر داد و تصریح کرد: ساخت ۵۰ واحدی چنارلی مراوه تپهٰ ۵۰ واحد در چهارباغ و همچنین در انبارالوم و بندرگز از جمله این پروژه های جدید است.

دیدگاه کاربران