عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ :

خودروهای فاقد معاینه فنی در تهران روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند

کد خبر: 89109
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ب.ظ

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودروهای فرسوده و فاقد برگه معاینه فنی در صورت تردد در سطح شهر تهران، روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه می شوند.

به گزارش ندای مردم ،سردار محمدرضا مهماندار افزود: داشتن برگه معاینه فنی برای خودروهای درحال تردد شهر تهران ضروری است و برهمین اساس پلیس راهور ملزم به اعمال قانون در خصوص خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی است.
وی با اشاره به آغاز فصل پاییز و بروز پدیده وارونگی هوا در شهر تهران اظهار کرد: در این راستا ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مکلف به برخورد قاطع برای اعمال قانون و جریمه خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی در سطح معابر شهر هستند.
وی با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۲ میلیون برگه جریمه برای خودروهای فاقد معاینه فنی در شهر تهران صادر شده تصریح کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده به منظور روان سازی ترافیک و پیشگیری از افزایش میزان آلودگی شهر تهران، پلیس راهور ملزم به اعمال قانون نسبت به خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی است.
سردار مهماندار تاکید کرد: درهمین ارتباط آمار اعمال قانون و برخورد پلیس راهور با خودروهای فاقد معاینه فنی شهر تهران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳ برابر افزایش یافته است.
به گفته رئیس پلیس راهور پایتخت، خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی در صورت تردد در سطح شهر تهران روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
وی اظهار کرد: اعمال قانون نسبت به خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی به ۲ شیوه شامل ثبت تخلف توسط دوربین های هوشمند و همچنین صدور برگه جریمه توسط مأموران پلیس راهور انجام می شود.
سردار مهماندار همچنین در خصوص خودروهای دودزا نیز گفت: تردد وسائط نقلیه دودزا توسط دوربین های سطح شهر و ماموران پلیس راهور رصد و پلاک اعزام به تعمیرگاه دریافت می کنند.
به گفته وی، این قبیل خودروها تا زمان رفع مشکل و دریافت معاینه فنی مجاز به تردد در سطح شهر نیستند.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص شرایط ترافیک مهرماه پایتخت نیز گفت: تدابیر اتخاذ شده موجب به کاهش ۲۳ درصدی بار ترافیک صبحگاهی شهر تهران در مقایسه با مهرماه سال گذشته شده است.

دیدگاه کاربران