عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه15 :

اجرای ویژه برنامه هفته ملی و روز جهانی کودک در منطقه ۱۵

کد خبر: 89139
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ ب.ظ

همزمان با فرا رسیدن هفته ملی و روز جهانی کودک همایش بزرگ کودکان با حضور ۷۰ نفر از کودکان کار منطقه ۱۵ هفدهم مهر در پارک آموزشی ترافیک برگزار می شود.

به گزارش ندای مردم، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه از اجرای ویژه برنامه هایی همزمان با روز جهانی کودک خبر داد و افزود: این برنامه ها با محوریت ارتقای آگاهی و دانش زیست محیطی کودکان و تقویت روحیه ی شادی و نشاط آنان در سراهای محله منطقه برگزار می شود.

اسماعیلی با اشاره به برنامه های متمرکز پیش بینی شده در این هفته افزود: به همین مناسبت همایش بزرگ ویژه کودکان کار با عنوان کودک، مراقبت، ایمنی سلامت و مسئولیت های اجتماعی در پارک آموزشی ترافیک منطقه به اجرا درمی آید.

به گفته وی همچنین مراسمی ویژه کودکان شیر خوارگاه شبیر چهارشنبه ۱۹ مهر با عنوان کودک، بازی، سرگرمی و آموزش انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کانون های کودک واقع در سراهای محله با اجرای برنامه هایی از جمله اجرای نمایش خیابانی، برگزاری مسابقات آموزشی، برپایی نمایشگاه کارهای دستی کودکان، دیدار با فرزندان شهدای مدافع حرم، عیادت از کودکان بیمار در بیمارستانها ، معرفی پروژه های مدیریت شهری منطقه به کودکان، برگزاری اردوهای علمی و آموزشی، تهیه و توزیع بسته آموزشی متناسب با ایام ماه محرم و برگزاری ویژه برنامه های آموزشی برای کودکان کار میزبان کودکان خواهند بود.

اسماعیلی در ادامه یادآور شد: در یکسال گذشته ۶ هزار کودک در ۱۲۰ کارگاه آموزشی از طریق بازی و اسباب بازی، ساخت کاردستی و قصه گویی و داستان های کوتاه در کانون کودک با موضوعات مرتبط با طرح شهر دوستدار کودک شامل آموزش های شهروندی، تفکیک پسماند تر و خشک وآشنایی با علائم راهنمایی و رانندگی در سراهای محله تحت آموزش قرار گرفته اند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی به منظور افزایش دانش و مهارتهای مربیان سراهای محلات افزود: تاکنون ۱۰ جلسه مشاوره بمنظور دریافت پیشنهادات والدین در اجرای برنامه های کانون کودک برگزار شده است.

دیدگاه کاربران