عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست:

بخشی از مشکلات اجتماعی به علت بی‌توجهی به ملاحظات محیط زیستی در طراحی مبلمان شهری است

کد خبر: 89143
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ ب.ظ

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بخشی از مشکلات اجتماعی به علت بی‌توجهی به ملاحظات محیط زیستی در طراحی مبلمان شهری است، اظهارکرد: مبلمان شهری وقتی با خودرومحوری بنا شده باشد، ما با غول مهیبی به نام آلودگی صوتی مواجه می‌شویم.

به گزارش ندای مردم ،محمد درویش در همایش «چرا باید فعال محیط زیست بود؟» با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌های یک فعال و کنشگر محیط زیست برخورداری از روی خوش و لبخند است، گفت: فعال محیط زیست بر کیفیت و عیار لبخند مردم سرزمینش نیز می‌افزاید. در چنین سرزمینی خشونت کاهش می‌یابد و رشد پایدار اقتصادی در آن رخ می‌دهد.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: یک فعال محیط زیست باید بتواند با زبانی جذاب، ساده و موثر از آرمان‌های خودش دفاع کند.

درویش با بیان اینکه دریاچه ارومیه بیستمین در یاچه بزرگ جهان و بزرگترین دریاچه داخل کشور بود، گفت: متاسفانه امروز یک میلیارد متر مکعب آب دارد و سهم بزرگی از این پهنه از دست رفته است. طبق اعلام دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه نیاز است.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پویش سه‌شنبه بدون خودرو، گفت: این پویش به حاکمیت می‌گوید که ما مردم به سطحی از دانایی و معرفت رسیده‌ایم و اجابت مسئولیت‌های اجتماعی در ما به حدی رسیده است که حل مشکلات را از خودمان شروع کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم سرمایه اجتماعی را تقویت کنیم و از نیروی جوانان ایرانی به درستی استفاده کنیم، می‌توانیم با مشکلات مقابله کنیم.

دیدگاه کاربران