عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده مردم البرز در مجلس :

اجرای صحیح طرح تفضیلی؛ علاج معضل حاشیه نشینی/ شورای محمدشهر احداث کمربندی و فاضلاب شهری را در اولویت قرار دهد

کد خبر: 89153
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱:۱۴ ب.ظ

محمدجواد کولیوند گفت: چشم پوشی از ساخت و ساز غیر مجاز و تبدیل جریمه ماده ۱۰۰ به اساس کار شورا و شهرداری ها موجب افزایش تراکم جمعیت در بسیاری از شهرها شده است.

به گزارش ندای مردم ،محمدجواد کولیوند نماینده مردم البرز در مجلس در مراسم تودیع و معارفه شهردار محمدشهر با مناسب خواندن طرح رئیس شورای این شهر مبنی بر تشکیل اتاق فکر اظهار داشت: استفاده از تجارب افراد باسابقه و سایر شهروندان صاحب نظر ایده بسیار خوبی است باید تلاش شود محدود به زمان کوتاهی نبوده و مستمر ادامه یابد.

وی افزود: محمدشهر با مشکلات عدیده ای همچون حاشیه نشینی درگیر است و تنها راه علاج آن اجرای صحیح طرح جامع تفضیلی خواهد بود.

کولیوند در توضیح این مطلب گفت: ۹۵ درصد املاک مشکین دشت و ۸۵ درصد از املاک ماهدشت قولنامه ای هستند و شورای مطلوب اساسا باید تمرکزش را بر رفع چنین معضلاتی بگذارد.

این مسئول در ادامه خطاب به اعضای شورای شهر محمدشهر تصریح کرد: این شورا می بایست در وهله نخست اجرای طرح فاضلاب شهری و کمربندی محمدشهر را در اولویت قرار دهد.

کولیوند افزود: کمبود منابع مالی دولت موجب شد پروژه صفر کمربندی در سفر رئیس جمهور اعتباری اخذ نکند اما اعضای شورای شهر می توانند با دریافت اعتبارات استانی و پیشبرد پروژه اعتبار ملی آن را در سفر استانی بعدی رئیس جمهور مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه چشم پوشی از ساخت و ساز غیر مجاز خیانت به مردم شهر است گفت: نباید جریمه ماده ۱۰۰ به اساس کار شورا و شهرداری ها تبدیل شود.

کولیوند خاطرنشان کرد: تراکم بالای جمعیتی از لحاظ امنیتی نیز فاکتوری منفی تلقی می شود و طبیعتا در مدیریت شهری نیز خدمت رسانی به منطقه متراکم سخت تر خواهد بود.

نماینده مردم البرز در مجلس در پایان ضمن قدردانی از زحمات اعضای شورای چهارم و شهردار پیشین محمدشهر خاطرنشان کرد: همکاری شهرداری و شورای چهارم با دانشگاه علوم پزشکی البرز در تاسیس و افتتاح بیمارستان امام حسین(ع) نقطه عطف کارنامه کاری این ۲ مجموعه است.

دیدگاه کاربران