عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 11تهران :

فاز اول پیرایش شهری محور وحدت اسلامی از میدان حسن آباد تا میدان وحدت به پایان رسید

کد خبر: 89168
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: فاز اول پیرایش شهری محور خیابان تاریخی وحدت اسلامی از میدان حسن آباد تا میدان وحدت شامل پیرایش ضلع غربی میدان به پایان رسید.

به گزارش ندای مردم، نصراله آبادیان ضمن اعلام این خبر افزود: این طرح با همکاری سازمان زیبا سازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۱در دست اجراست و بر اساس آن پیرایش شهری خیابان وحدت اسلامی حد فاصل میدان حسن آباد تا میدان وحدت اسلامی در حال انجام است که از پیشرفت فیزیکی خوبی نیز برخوردار بوده است.

آبادیان در ارتباط با افتتاح فاز اول پیرایش میدان وحدت اسلامی افزود: پیرایش جداره های میدان وحدت با رویکرد مرمت و باز پیرایی در اسفند ماه ۹۵ آغاز شد که فاز اول آن شامل مرمت نماهای میدان شامل  ۱۶ پلاک یک طبقه و یک ساختمان با ۶ پلاک در طبقه همکف  و در مجموع تعداد ۲۲ پلاک ثبتی  و در سطحی معادل ۱۱۵۳ متر مربع  مرمت، بازسازی، احیا و پیرایش شد .

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: در ارتباط با حذف زوائد بصری، ساماندهی کرکره ها، رنگ آمیزی، بهسازی نما، مناسب سازی تابلو پلاک های تجاری، تعمیرات شیروانی ها و بند کشی ساختمان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در فاز اول پیرایش  ضلع غربی میدان وحدت بوده است.

آبادیان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت نامناسب استحکام بنا و خطر ریزش ساختمان ها در فاز اول پیرایش میدان وحدت اسلامی تقویت و استحکام بنا نیز در دستور کار قرار گرفت که بدین منظور تمامی آجرهای فرسوده  تعویض و از همان نوع آجرها و تزئینات آجری ساخته و در بدنه کار گذاشته شد.

او همچنین از جمع آوری و جابه جایی پل عابر پیاده میدان وحدت خبر داد و گفت: با توجه به تردد کم عابرین از پل عابر پیاده و از آنجا که بخشی از نمای میدان تاریخی وحدت اسلامی در اثر وجود پل پوشانده می شود؛ این پل به زودی از میدان وحدت اسلامی  جمع آوری و در مکانی دیگر نصب خواهد شد.

گفتنی است  سایر میادین تاریخی  منطقه ۱۱ شامل میدان راه آهن، رازی، قزوین و حسن آباد نیز در دست پیرایش  شهری قرار دارند.

دیدگاه کاربران