عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه 11 :

برنامه‌های ویژه هفته ملی کودک برای کودکان محله های مرکزی پایتخت

کد خبر: 89235
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

از سوی اداره آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱تهران برنامه های ویژه ای به مناسبت هفته ملی کودکان در محله های مرکزی پایتخت در دست اجراست.

به گزارش ندای مردم، سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ در تشریح این برنامه ها گفت: در راستای رویکرد شهرداری تهران مبنی بر برنامه ریزی برای ایجاد « شهر امید ، مشارکت و شکوفایی »، برنامه های متنوع هفته ملی کودک با شعار «تهران، شهر دوستدار کودک» در حال برگزاری است.

طباطبایی افزود: هدف از اجرای این برنامه‌ها، ارتقای سطح آگاهی و دانش زیست‌محیطی کودکان به ‌ویژه در ماه محرم، توجه به کودکان با رویکرد تقویت روحیه شادی و نشاط و حفظ سلامت آن ها و توجه ویژه به کودکان به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی است.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۱۱در هفته ملی کودکان برنامه‌هایی را براساس روزشمار نامگذاری این هفته برگزار می‌کند. برگزاری تئاتر در مدارس و اجرای تئاتر‌های خیابانی، اهدای هدیه به کودکان بیمار در بیمارستان شهید فهمیده، تهیه و توزیع بسته‌های آموزشی و مسابقات و کاردستی در‌سراهای محله، اهدای میوه شسته شده به کودکان در میادین میوه و تره‌بار منطقه، آموزش و مشاوره به کودکان زنان سرپرست خانوار توسط ستاد توانمندسازی از جمله برنامه‌های در حال اجرا در این زمینه است.

به گفته طباطبایی در همین راستا جشن بزرگ روز کودک با حضور ۴۰۰ کودک در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.همچنین به منظور آموزش والدین و با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از خانواده ها در فرهنگسرای انقلاب دو روانشانس کودک به ارائه سخنرانی در ارتباط با برقرار ارتباط مناسب با کودکان پرداختند.

برگزاری جشن روز جهانی کودک برای کودکان معلول، اجرای تورهای گردشگری و آموزشی برای کودکان‌کار و خیابان، ارائه کارت ورزش رایگان، آموزش دوچرخه‌سواری در شهر به کودکان، بازدید از ایستگاه‌های آتش‌نشانی و برگزاری مسابقه با عنوان آتش‌نشان فداکار، برگزاری نمایشگاه کارهای دستی کودکان در سرای محلات بخش دیگری از برنامه‌های هفته ملی کودک در منطقه است

دیدگاه کاربران