عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ تهران:

نقاط حساس جنوب تهران در زمان بارش ها رصد آنلاین می شود

کد خبر: 89272
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۱۵ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: پاکسازی مداوم کانال هدایت آب های سطحی، رصد آنلاین نقاط آبگیر احتمالی و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی از مهمترین تدابیر مدیریت شهری جنوب تهران در زمان بارش است.

به گزارش ندای مردم ، سید احمد صفوی، اظهار داشت: با توجه به شیب رو به جنوب منطقه ۲۰ و سرازیرشدن بخش اعظمی از آب های سطحی به این منطقه جنوبی، تدابیر لازم برای مدیریت به موقع بحران های احتمالی در زمان بارندگی اندیشیده شده است و تیم های اجرایی و نظارتی مدیریت شهری منطقه ۲۰ در زمان بارش در آماده باش هستند.

صفوی حضور به موقع تیم های اجرایی در محل بروز آب گرفتگی های احتمالی را مهم برشمرد و گفت: با توجه به نصب ۳۰ دوربین نظارت تصویری در میادین و بزرگراه های شهری، نقاط حساس و مهم منطقه از طریق این دوربین ها به صورت آنلاین رصد می شوند و اطلاعات آن به مدیران اجرایی و شهرداران نواحی منتقل می شود تا در صورت بروز بحران، در کمترین زمان رفع خطر شود.

وی با اشاره به اینکه اختلال در امر خدمات رسانی به موقع به مسافران از دیگر مواردی است که در زمان بارندگی اتفاق می افتد، افزود: شناسایی نقاط پرمسافر و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی این نقاط از دیگر تمهیدات مدیریت شهری در زمان بارندگی است.

صفوی با بیان اینکه لایروبی و پاکسازی مسیلها و کانال های اصلی و فرعی منطقه ۲۰ که بالغ بر ۱۰۰ کیلومتر است، به صورت مداوم و طبق برنامه زمان بندی شده انجام می شود، گفت: ۴۴ مورد از نقاط آبگیر احتمالی در سطح نواحی هفتگانه نیز شناسایی و با اجرای عملیات عمرانی رفع خطر شده اند.

شهردار منطقه ۲۰ به لزوم مشارکت شهروندان نیز اشاره کرد و یادآور شد: شهروندان با عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و اطلاع دقیق نشانی آبگرفتگی و یا آب ماندگی های احتمالی سطح شهر به مدیریت شهری از طریق سامانه ۱۳۷ می توانند با مجموعه مدیریت شهری مشارکت کنند.

دیدگاه کاربران