عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور :

نرخ کرایه اتوبوس برای زائران اربعین از پارکینگ تا مرز مشخص شد

کد خبر: 89283
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ ق.ظ

مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: نرخ کرایه اتوبوس‌هایی که زائران اربعین حسینی را از پارکینگ‌ها تا مرز منتقل می‌کنند، مشخص شد.

به گزارش ندای مردم ،امیر جعفرپور مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: برای تسهیل در تردد زائران ایرانی سعی داریم تا ۲ هزار دستگاه اتوبوس را به ۴ مرز شلمچه، چذابه، خسروی و مهران منتقل کنیم، لذا در همین راستا در تلاش هستیم که تعداد اتوبوس‌ها بیشتر از ۲ هزار دستگاه باشد.

وی افزود: به همین منظور به شهرداری‌‌ها ابلاغ شده است تا ۱۰ درصد از اتوبوس‌های موجود را برای ایام اربعین به مرزهای کشور هدایت کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال حدود ۳ میلیون زائر اربعین حسینی عازم کربلا شوند، تصریح کرد: با افزایش تعداد زائران کربلای معلی در اربعین امسال، مشکل کمبود اتوبوس در شهرها را نخواهیم داشت.

وی اذعان کرد: نرخ کرایه اتوبوس برای زائران از پارکینگ مهران تا مرز به فاصله ۱۴ کیلومتر، یک هزار تومان و نرخ کرایه از پارکینگ‌های شلمچه، چذابه و خسروی با فاصله ۵ تا ۱۰ کیلومتر تا مرز نیز یک هزار تومان است.

جعفرپور در پایان عنوان کرد:‌نرخ کرایه اتوبوس برای زائران در بیرون از مرز و در خارج از کشور ۵ هزار تومان است.

دیدگاه کاربران