عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج :

ساماندهی دره وسیه اقدامی مؤثر در افزایش جذب گردشگران و مسافران

کد خبر: 89285
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵ ق.ظ

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: ساماندهی دره وسیه کرج جهت افزایش جذب گردشگران و مسافران انجام‌شده است.

به گزارش ندای مردم ،محمدرضا زین‌العابدینی ، در رابطه با موقعیت جغرافیایی دره وسیه کرج گفت: این دره در ارتفاعات شمال شرقی شهر کرج و در دامنه جنوبی البرز قرار دارد.

وی افزود: این دره در قدیم مسیری برای مرکب داران بوده و ازنظر قدمت، یکی از قدیمی‌ترین نقاطی است که همشهریان، از قدیم برای کوه‌پیمایی و طبیعت‌گردی به آنجا می‌رفتند.

زین‌العابدینی عنوان کرد: در میان این دره آبراهه‌ای وجود دارد که در تمام فصول سال آب‌باریکه‌ای جاری دارد و مسیر اتوبان همت در این منطقه موجب ایجاد ناملایماتی برای این دره شد و این مکان مورد بی‌مهری قرار گرفت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به قدمت دره وسیه و خاطرات خوب شهروندان از این مکان اظهار داشت: در کرج فضای جدیدتری به نام کوهیار را تعبیه کردیم که شهروندان بتوانند با امنیت و آرامش کامل از محیط زیبای این دره استفاده کنند.

وی بیان داشت: این مکان از امکاناتی چون سرویس بهداشتی، آلاچیق، محل پارک خودرو، تابلو و مسیر راهنما برخوردار است.

زین‌العابدینی در خصوص تصمیم‌های دو سال اخیر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطرنشان کرد: با توجه به تراکم جمعیت در هسته‌های مرکزی استان البرز، پتانسیل استفاده از محیط‌های پیرامونی که همان دامنه‌های جنوبی البرز است وجود دارد و ما تا حدی در سوق دادن شهروندان به پیرامون استان موفق بودیم.

وی از اجرای دو طرح دیگر در آینده نیز خبر داد و گفت: اجرای دو طرح دیگر را در این جاده خواهیم داشت که یکی از آن‌ها پارک طبیعت است.

زین‌العابدینی در رابطه با پارک طبیعت بیان داشت: این پارک با دارا بودن برخی امکانات محل توقف و استراحت مسافران شمال است و ظرف یک ماه آینده فاز اول آن افتتاح خواهد شد.

وی در پایان در خصوص طرح دوم گفت: وجود آبشاری مصنوعی در یک کیلومتری پارک طبیعت را نیز خواهیم داشت که با مصالح طبیعی ساخته‌شده و آماده استقبال از مسافران نوروزی خواهد بود.

دیدگاه کاربران