عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر مرکز تجسمی حوزه هنری :

کاریکاتوریست ها ترامپ را به چالش کشیدند/ نمایش آثار در فضای شهری

کد خبر: 89287
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳ ق.ظ

هنرمندان کاریکاتوریست ایرانی در واکنش به استفاده ترامپ از نامی مجعول برای خلیج فارس، با خلق آثار کاریکاتور اعتراض خود را به این اقدام رئیس جمهور آمریکا نشان دادند.

به گزارش ندای مردم، نمایشگاه آثار کاریکاتور با موضوع «خلیج فارس» با ارایه ۵۵ اثر از هنرمندان کاریکاتوریست سراسر کشور روز دوشنبه ۲۴ مهر در حوزه هنری افتتاح می شود.

سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز تجسمی حوزه هنری در این باره گفت: صحبت های ترامپ و استفاده از واژه‌ای مجعول به جای عنوان تاریخی و رسمی خلیج فارس باعث ایجاد انسجام جدی تر بین هنرمندان شد. این خطای ترامپ باعث شد هنرمندان ایرانی فارغ از هر جناح و مبانی سیاسی، علاقه مندی خود به مشارکت در کارهایی که نفرت از ایده های ترامپی را نشان می دهند به نمایش بگذارند.

به گفته وی با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، آثار این نمایشگاه در بیلبوردها و فضاهای تبلیغات شهری تهران به نمایش عمومی درخواهد آمد.

نمایشگاه کاریکاتور با موضوع واکنش هنرمندان به استفاده ترامپ از نامی مجعول برای خلیج فارس، ساعت ۱۵:۳۰ روز دوشنبه ۲۴ مهر در حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ افتتاح خواهد شد

دیدگاه کاربران