عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 11تهران :

ظرفیت پارک بیش از یکهزار خودرو در مرکز پایتخت فراهم شد

کد خبر: 89294
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۱ تهران از ساخت و راه اندازی ۳ پارکینگ طبقاتی جدید با ظرفیت بیش از یک هزار خودرو با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در مرکز پایتخت خبر داد.

به گزارش ندای مردم، نصراله آبادیان در این باره گفت:  تأمین پارکینگ  در بخش مرکزی پایتخت به ویژه مراکز دارای اماکن و ادارات دولتی هستند؛ بسیار حائز اهمیت است و این موضوع از مهم ترین مواردی است که مدیریت شهری با جدیت پیگیر رفع مشکلات ناشی از کمبود جای پارک خودرو هاست.

آبادیان افزود: طی مطالعاتی که پیش از این در خصوص راهکارهای رفع مشکلات مربوط به کمبود پارکینگ انجام شد؛ ساخت ۳ پارکینگ طبقاتی در خیابان های جامی (ولی عصر)، ۱۲ فروردین و آژیده از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ به مرحله اجرا در آمد که پارکینگ ۱۲ فروردین با ظرفیت ۳۵۲ خودرو هم اکنون در حال استفاده عموم شهروندان است.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ پارکینگ جامی (ولی عصر) با مساحت ۷۲۵۰ متر مربع با ظرفیت۴۳۵  خودرو ، پارکینگ ۱۲ فروردین با مساحت ۶۶۰۰ و ظرفیت ۳۵۲ خودرو و پارکینگ شهید آژیده در فضایی به مساحت ۶۳۲۵ با ظرفیت ۳۳۰ خود رو ساخته شده است که در مجموع می توانند ۱۱۱۷ خودرو را در خود جای دهند.

آبادیان خاطر نشان کرد: با راه اندازی این ۳ پارکینگ ، بیش از هزار خود رو می توانند در مساحت حدودا بیست هزار متر مربع پارک کنند که این موضوع علاوه بر رفاه حال عموم شهروندان ساکن در بخش مرکزی شهر تهران به برقراری نظم ترافیکی در معابر این منطقه که عموما دارای عرض کم هستند ؛ کمک شایانی می نماید.

دیدگاه کاربران