عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر منطقه 7 شهرداری کرج :

ارتقاء کیفی مبلمان شهری در راس اقدامات منطقه ۷ شهرداری کرج قرار دارد

کد خبر: 89300
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۴۵ ب.ظ

مدیر منطقه ۷ شهرداری کرج بر ضرورت توجه به ارتقاء کیفی مبلمان شهری در این کلانشهر تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم در راس اقدامات زیباسازی منطقه قراردارد.

به گزارش ندای مردم ،سید رضا فیض عنوان کرد: مبلمان شهری می تواند نقش مهمی را در افزایش جذابیت برای گردشگران و به تبع آن توسعه گردشگری شهری به همراه داشته باشد.

وی اظهار داشت: یکی از مسائل عمده فضای شهری، ارتقاء کیفی مبلمان شهری است که در شرایط موجود نیاز به صرف هزینه و مراقبت مستمر دارد.

این مسئول از اقدامات مثبت حوزه زیباسازی این منطقه طی هفته اخیر خبر داد و گفت: مبلمان شهری بیانگر شخصیت و فرهنگ یک شهر و شهروندان آن است و باید متناسب با ویژگی هر شهر و مناطق مختلف آن طراحی و اجرا شود تا موجب رضایت شهروندان شود.

مدیر منطقه ۷ شهرداری کرج، توجه به مبلمان شهری در سیمای ظاهری شهر، سازگاری و هماهنگی بصری مبلمان با سایر المان های شهری در جهت تکمیل فضا سازی زیبای شهری را امری اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار توجه ویژه به مبلمان شهری با طراحی های جدید امری ضروری است.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط زیبا سازی منطقه در راستای توسعه مبلمان شهری به جمع آوری ۱۰۵ مورد پلاکارد و بنرغیر مجاز از روی درختان و تیربرق ها و حاشیه معابر بلوار استقلال بلوار موذن و بلوار انقلاب اشاره کرد.

فیض همچنین از رنگ آمیزی ۵۰۰متر از جداول داخل یگان امداد واقع در کوی کارمندان شمالی و رنگ آمیزی دیوارهای داخل مدرسه شهید مدرسی واقع در خیابان هفتم فاز یک به متراژ ۲۷۰ متر مربع خبر داد و گفت: همچنین ۴۵ مورد تابلوها ایستاده سیار غیر مجاز از بلوار باغستان، بلوار اشتراکی و بلوار موذن جمع آوری شد.

مدیر منطقه ۷ شهرداری کرج در پایان افزود: حفظ و افزایش بهداشت روان شهروندان، زیباسازی و پیشگیری از اخلال در سیمای شهری ضرورتی اجتناب ناپذیر است و جلوگیری از نصب تابلوهای غیر مجاز و ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی نقش موثری در نمای مناسب شهری ایفا می کند

دیدگاه کاربران