عضویت در خبرنامه الکترونیک
محمدعلی نجفی در دیدار با سفیر کره‌جنوبی مطرح کرد؛

حمایت از سرمایه‌گذاری کره‌جنوبی در پروژه‌های شهری تهران

کد خبر: 89370
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۰۲ ب.ظ

شهردار تهران که پس از سفر به سئول در بازگشت به تهران، مورد استقبال سفیر کره‌جنوبی در تهران در فرودگاه مهرآباد قرار گرفت و در دیدار با وی، بر استفاده از ظرفیت‌های این کشور در پروژه‌های شهری پایتخت تاکید کرد.

به گزارش ندای مردم ، دکتر محمد علی نجفی در دیدار با سفیر کره جنوبی ضمن تشکر از شهرداری سئول به منظور میزبانی دو اجلاس بین المللی حوزه مدیریت شهری و انعقاد تفاهم نامه همکاری میان تهران و سئول، گفت: تا کنون روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره در سطح دولت و دستگاه های دولتی دو کشور بوده است؛ اما یکی از برنامه های کاری من آن است که همکاری اقتصادی گسترده تری با کشورهای مختلف به خصوص کره جنوبی درباره پروژه های شهری داشته باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: بر این اساس در شهر سئول ملاقاتی با جمعی از مدیران شرکت های بزرگ کره ای داشتیم و از سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره نیز درخواست کردم تا مسایل مربوط به شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری در تهران را پیگیری کنند.

شهردار تهران در ادامه نسبت به همکاری سازنده با شهرداری سئول در کنار بخش خصوصی و شرکت‌های کره‌ای در پروژه‌های مختلف شهر تهران ابراز امیدواری کرد.

پیگیری حضور شرکت‌های کره‌ای در تهران

همچنین سفیر کره جنوبی در تهران نیز طی سخنانی در این دیدار، ضمن قدردانی از امضای تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تهران و سئول و دیدارهای سازنده شهردار تهران در کره جنوبی، گفت: زمینه‌های بسیار گسترده ای در روابط میان شهرها وجود دارد؛ در همین راستا وزارت امور خارجه کره جنوبی به هر شهر و استان یک مشاور برای گسترش همکاری‌های بین شهری اعزام می‌کند تا مسایل مربوط به شهرها را دنبال کنند.

وی خاطر نشان کرد: سئول کلانشهر بزرگی به شمار می‌رود که هم اکنون از نظر بودجه از دولت مستقل شده است؛ با وجود آنکه سایر کلانشهرها از دولت کره کمک می‌گیرند.

سفیر کره جنوبی در پایان از پیگیری امور مربوط به شرکت‌های کره‌ای برای حضور در پروژه‌های مختلف شهر تهران خبر دارد و نسبت به گسترش روابط و همکاری‌ها میان دو پایتخت، ابراز امیدواری کرد.

دیدگاه کاربران