عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس :

تذکر مجلس به رئیس پلیس تهران درخصوص ضرورت حفاظت از مجسمه‌های شهری

کد خبر: 89385
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷ ق.ظ

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسی که گرسنه است تذکرات فرهنگی در خصوص مجسمه‌های شهری را نخواهد شنید، وظیفه حراست از اموال عمومی را بر عهده نیروی انتظامی دانست.

به گزارش ندای مردم ،سیده فاطمه  با اشاره به سرقت سریالی مجسمه‌های شهری، گفت: سرقت یا تخریب مجسمه‌های شهری که هر یک فلسفه و پُشتوانه فرهنگی دارند زیبنده پایتخت نیست، چراکه متاسفانه عموما معتادان خیابانی سارق این دست از آثار هستند البته ممکن است به دلیل قیمت برنز این مجسمه‌ها که مبلغش بیشتر از شیرآب داخل خیابان است، سارقان حرفه‌ای نیز به صورت زنجیره‌ای به این کار دست بزنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گوشزد نمایندگان کمیسیون فرهنگی به رئیس پلیس تهران درخصوص ضرورت حفاظت از مجسمه‌های شهری به‌عنوان شناسنامه و خاستگاه فرهنگی پایتخت، ادامه داد: با وجود آنکه سردار رحیمی از کنترل شبانه‌روزی نیروی انتظامی به این مهم با نصب دوربین خبر دادند اما باید پرسید؛ چرا همچنان شاهد سرقت مجسمه‌های شهری هستیم.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی و یادآوری خاستگاه فرهنگی بسیاری از مجسمه‌ها به مردم تاکید کرد و افزود: بعید می‌دانم مردم به مجسمه‌های شهری آسیبی وارد کنند و احتمالا این کار از سوی سودجویان و معتادان خیابانی صورت می‌گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه عموم جامعه می‌دانند باید به زیبایی شهر اهمیت داد اما کسی که گرسنه است تذکرات فرهنگی در این خصوص را نخواهد شنید، اضافه کرد: وظیفه سازمان زیباسازی شهرداری این است که نسبت به ساخت مجسمه‌های شهری اقدام کند ودر این رابطه از معاونت فرهنگی یا وزرات فرهنگ مشورت بگیرد اما وظیفه حراست از اموال عمومی بر عهده نیروی انتظامی است که باید در این زمینه هوشیار باشد.

دیدگاه کاربران