عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران :

تکمیل پروژه های شهری تهران ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

کد خبر: 89403
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ ب.ظ

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تکمیل و بهره برداری از پروژه های عمران شهری نیمه تمام پایتخت به اعتباری معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد.

به گزارش ندای مردم، محمد علیخانی روز یک شنبه در پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران افزود: ۲۲ هزار میلیارد تومان از این اعتبار مربوط به اجرا و تکمیل پروژه های مترو شهری تهران است.
وی تصریح کرد: درحال حاضر ۱۱۶ ایستگاه در قالب ۷ خط مترو شهر تهران فعال هستند که البته خط مترو فرودگاه امام راحل ادامه خط یک است که اشتباه آن را خط ۸ نامگذاری کردند.
وی اظهار کرد: سر فاصله حرکت قطارهای مترو در خط یک ۴٫۵، خط ۲ حدود ۴، خط ۳ حدود ۲۰ و خط ۷ نیز ۴۰ دقیقه اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه حداکثر استفاده از زیرساخت های موجود در بخش حمل و نقل را نداریم تصریح کرد: ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران ۶ هزار و ۲۷۰ دستگاه و تاکسی ۷۷ هزار و ۹۴۹ دستگاه است که با اهداف تعیین شده در برنامه های توسعه شهر فاصله دارد.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران افزود: مجموعه جابجایی با تاکسی یک و نیم میلیارد نفر است.
وی ادامه داد: بیش از ۳ میلیون موتورسیکلت در تهران شماره گذاری شده که حدود ۱٫۵ میلیون دستگاه آن در شهر تهران تردد می کنند.
علیخانی تاکید کرد: ۴ میلیون پلاک برای شماره گذاری خودروها در شهر تهران صادر شده که آمار تردد روزانه خودرو در پایتخت ۳ میلیون دستگاه است.
وی اظهار کرد: البته روزانه حدود ۱٫۵ خودرو نیز وارد شهر تهران می شود.
به گفته وی، ۳۱۳ کیلومتر مسیر حرکت دوچرخه در شهر تهران طراحی شده که با توجه به سطح شهر و جمعیت آن بسیار کم است.
وی افزود: روزانه معاینه فنی ۴۰ خودرو سبک و ۶ خودرو سنگین در شهر تهران با مکانیزه شدن سامانه کنترل طرح ترافیک انجام می شود که این تعداد در قیاس با اهداف پیش بینی شده در برنامه بسیار کم است.
علیخانی افزود: ۱۵ هزار پارکومتر در معابر مناطق مختلف شهر تهران نصب و رها شده که استفاده بهینه از این دستگاهها می تواند منبع درآمدی پایدار برای شهرداری باشد.
به گفته وی، اجرای طرح هوشمند سازی توقف حاشیه ای خودروها(توقف روزانه یک میلیون خودرو) ماهیانه ۲۵ میلیارد تومان درآمد برای شهرداری تهران به دنبال خواهد داشت.

دیدگاه کاربران