عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس هیئت نابینایان البرز :

چمن مصنوعی ویژه “نابینایان و کم‌بینایان” البرز به بهر‌برداری می‌رسد

کد خبر: 89416
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۲۷ ق.ظ

رئیس هیئت نابینایان و کم‌بینایان ‌البرز با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل نابینایان استان عدم مناسب‌سازی فضای شهری‌ است، ‌گفت: چمن مصنوعی برای نابینایان و کم‌بینایان البرز ‌تا بهمن به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ندای مردم ،روزبه زورقی،با اشاره به برگزاری مسابقات دو و میدانی و کارگاه آسیب‌شناسی خانوادگی نابینایان به مناسبت هفته تربیت بدنی در استان البرز ‌اظهارداشت: ۲ هزار نفر نابینا و کم بینا در البرز وجود دارد.

وی افزود: ۲۰۰ ورزشکار حرفه‌ای در رشته‌های مختف نظیر گلبال، فوتبال‌، فوتسال‌، دو‌و‌میدانی‌، دوچرخه‌سواری، جودو، تکواندو و شنا به صورت حرفه‌ای فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه چمن مصنوعی ویژه نابینایان و کم بینایان البرز با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان تا بهمن به بهره‌برداری می‌رسد‌، تاکید کرد: مهم‌ترین مشکل نابینایان البرز “عدم مناسب‌سازی فضای شهری” است که با هماهنگی شهرداری امکانات تردد و کمک هزینه ایاب و ذهاب این افراد تامین می‌شود.

رئیس هیئت نابینایان استان البرز استعدادیابی در بخش آموزش و پرورش را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: از سوی هیئت نابینایان در یکی از روزهای هفته دوره‌های برای دانش‌آموزان تمام مقاطع تحصیلی همراه با خانواده این افراد جهت آشنایی با ورزش حرفه‌ای و آمادگی جسمانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی برای آشنایی خیرین و صنعتگران البرز برای کمک به ورزش نابینایان دارند‌، عنوان کرد: در ماده ۷ برنامه ‌ششم توسعه افراد سرمایه‌گذار در بخش ورزش قهرمانی، با تایید وزارت ورزش و جوانان از کسر یا معافیت مالیاتی برخوردار‌ند.

دیدگاه کاربران