عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران :

اما و اگرهای خروجی جلسات شورا/لایحه جدی از سوی مدیریت شهری نداشته‌ایم

کد خبر: 89435
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲:۱۲ ب.ظ

عضو شورای شهر تهران علت برگزاری جلسات همفکری که به تازگی قبل از جلسه علنی شورا پشت درهای شیشه‌ای برگزار می‌شود را توضیح داد.

به گزارش ندای مردم ،مجید فراهانی  در نقد عملکرد شورای شهر گفت: شورای شهر نقاط مثبت زیادی در کنار نقدهایش دارد، به طوری که در حال حاضر یکی از نقاط مثبت آن این است که هر هفته دو جلسه علنی برگزار می‌شود، در حالی که در گذشته در هفته یک جلسه برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: همه چیز در اتاق شیشه‌ای و در معرض دید خبرنگاران قرار دارد و تمام مصوبات شورا در خصوص مدیریت شهری حتماً در صحن مطرح می‌شود.

علت برگزاری جلسات قبل از شورا؛ شاید رئیس صلاح بداند که تذکر بدهد

وی در پاسخ به اینکه به تازگی جلساتی قبل از آغاز جلسه رسمی شورا برپا می‌شود و این در تضاد با اتاق شیشه‌ای شوراست گفت: این جلسات برای هماهنگی اعضا با یکدیگر تشکیل می‌شود، اگر تذکر یا نکاتی وجود دارد که خارج از روال باید اعلام شود، افراد تذکر می‌دهند یا برای اداره بهتر جلسه، رئیس صلاح می‌داند که تذکر بدهد، یا اخبار و دیتاهایی وجود دارد که اعضا می‌توانند در این جلسه رد و بدل کنند.

فراهانی ادامه داد: در واقع این جلسات، جلسه‌های همفکری هستند که قبل از جلسات علنی برگزار می‌شوند.

عضو شورای شهر گفت: بعد از جلسات رسمی و علنی، جلسات کمیسیون‌ها برگزار می‌شود که دو جلسه در هفته است و پس از آن، جلسات کمیته‌های تخصصی کمیسیون‌ها را داریم، در واقع هر عضو شورا حداقل در هفته در ۸ جلسه شرکت می‌کند.

تذکری که به شورا دادم

فراهانی در پاسخ به اینکه با برگزاری چنین جلساتی باید خروجی شورا محتوای بیشتری داشته باشد، گفت: تذکری که بنده به شورا داده‌ام در این باره است که باید دستور جلسات اولویت‌بندی شوند، موضوعات متعددی در دستورکار است، خصوصاً انتخاب نمایندگان شوراهای منصوب به شهرداری و مدیریت شهری که بهتر است ارائه گزارشات و تذکرات به بعد ازا ین مباحث موکول شود.

لوایح با تأخیر از سوی شهرداری می‌آیند

عضو شورای شهر در پاسخ به اینکه چرا تاکنون دستور جلسه‌ای از شورا نداشته‌ایم، گفت: بخش عمده‌ای از مصوبات به ارائه لوایحی برمی‌گردد که از سوی مدیریت شهری و شهرداری باید ارائه شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد در ابتدای انتخاب شهردار تهران چون تیم مدیریت شهری انسجام لازم را پیدا نکرده و مدیریت به طور کامل مستقر نشده، این لوایح با تأخیر به شورا می‌آیند و هنوز شاهد هیچ لایحه‌ای به جز لایحه تخفیف در هفته گذشته، لایحه جدی دیگری از سوی مدیریت شهری نداشته‌ایم.

وی تأکید کرد: باید با انسجام و یک کار کارشناسی بیشتر، لوایح در شورا مطرح شوند.

باید شورا به سمت قانون‌زدایی برود

وی ادامه داد: از طرفی باید شورا به سمت قانون‌زدایی برود، چرا که بسیاری از طرح‌های امضاشده توسط دوستان وقتی برای اولین‌بار در جلسات همفکری مطرح می‌شود، غالب نظر دوستان این است به جای تصویب طرح‌های جدید و سردرگم کردن مدیریت شهری، باید به سمتی برویم که طرح‌های گذشته را تکمیل کنیم.

فراهانی افزود: طرح‌ها باید در کمیته‌های تخصصی کار کارشناسی شوند و بعد در کمیسیون‌ها تصویب شوند و پس از آن در صحن مطرح گردند،‌این در حالی است که اکنون بسیاری از طرح‌های امضاشده در کمیته‌ها و کمیسیون‌ها در دست بررسی است و پیش‌بینی می‌شود ظرف دو سه هفته آینده تعداد طرح‌ها آنقدر زیاد شوند که دو جلسه در هفته هم کم بیاوریم.

دیدگاه کاربران