عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور :

۱۷ هزار اتوبوس فرسوده تا سال ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود

کد خبر: 89445
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴ ق.ظ

مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از نوسازی ۱۷ هزار اتوبوس فرسوده تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ندای مردم ،امیر جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: بر اساس مصوبه اخیر دولت قرار است تا سال ۱۴۰۰، وضعیت ۱۷ هزار اتوبوس فرسوده درون شهری مشخص شود و اتوبوس‌های گازسوز با فناوری جدید جایگزین این اتوبوس‌ها شوند.وی افزود:با مشارکت شرکت نفت و کمک‌های مالی برای اتوبوس‌های دو کابین تا ۱۸۰ هزار دلار، اتوبوس‌های ۱۲ متری ۱۰۵ هزار دلار و اتوبوس‌های ۱۰ متری که این اتوبوس‌ها در زمره میدل باس هستند تا حدود ۷۵ هزار دلار به ارزش کل اتوبوس هزینه می‌شود و مابقی آن باید توسط بخش خصوصی و شهرداری‌ها در کلانشهر‌ها پرداخت شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: باید به ازای هر یک هزار نفر جمعیت، یک دستگاه اتوبوس موجود باشد، این در حالی است که پیش بینی می‌شود جمعیت کلانشهر‌ها تا سال ۱۴۰۰ به ۳۵ میلیون نفر برسد و باید تا سال ۱۴۰۰ تعداد اتوبوس‌های فعال به دو برابر افزایش یابد.

وی در پایان بیان کرد: از میان ۱۷ هزار اتوبوس فرسوده‌ای که قرار است نوسازی شوند، یک هزار دستگاه سهم تهران است و پیش بینی می‌شود تا دو سال آینده این تعداد اتوبوس فرسوده نوسازی شوند.

دیدگاه کاربران