عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای اسلامی شهر تهران :

مدیریت شهری می تواند بخشی از وظایف آموزش و پرورش را عهده دار شود

کد خبر: 89449
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۱۰ ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخش قابل توجهی از مسایل و مشکلات آموزش و پرورش با ایجاد مدیریت یکپارچه شهری و واگذاری بخشی از مسئولیت ها به شورا و شهرداری، حل می شود.

به گزارش ندای مردم، محسن هاشمی روز سه شنبه در شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد افزود: در حقیقت با اجرایی شدن طرح مدیریت یکپارچه شهری، مدیریت شهری می تواند مجری سیاست های کلان و تعیین کننده وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی این حوزه باشد.
وی اظهار کرد: این بدان معناست که بخشی از وظایف و ماموریت های آموزش و پرورش با منابع مالی مربوطه به مجموعه مدیریت شهری تهران(شورا و شهرداری) واگذار شود.
«احمد مسجدجامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه شورا ۱۸ مصوبه در حوزه آموزش و پرورش دارد، گفت: ایمن سازی مدارس، چگونگی ارائه تسهیلات از جانب شهرداری به مدارس و الزام شهرداری برای اجرای طرح استقبال از مهر از جمله این مصوبات است که باید اجرای آنها به صورت جدی پیگیری شود.
وی افزود: شهرداری تهران برای اجرای سند حمایت از توسعه مدارس طی سال های ۹۳ تا ۹۶ بیش از ۳۱۳ میلیارد تومان به آموزش و پرورش پرداخت کرده است.
به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در جلسه امروز شورا گفت که شهر تهران به لحاظ وسعت فضاهای آموزشی در ریف ۵ شهر فقیر کشور قرار دارد.
به گفته باقری، برای تامین فضاهای آموزشی موردنیاز، احداث ۶۰۰ باب مدرسه جدید در پایتخت ضروری است.
وی اظهار کرد: همچنین از مجموع حدود ۴ هزار مدرسه پایتخت، یک هزار و ۷۰۰ مدرسه آن نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند.
وی افزود: با درنظر گرفتن طرح تفضیلی، بسیاری از مدارس شهر تهران در حاشیه معابر پرخطر(بزرگراهها) و غیراستاندارد احداث شده اند.
شهر تهران با بیش از ۴ هزار مدرسه در مجموع بیش از یک میلون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

دیدگاه کاربران