عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر تهران :

لزوم تعامل میان مدیریت شهری و آموزش و پرورش

کد خبر: 89451
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۱۲ ب.ظ

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با تاکید بر لزوم تعامل فیمابین برای آموزش ماموریت‌های محوله شهرداری تهران به دانش آموزان، گفت: نیاز است که شهرداری تهران و مجموعه آموزش و پرورش در حوزه ماموریت‌های شهری همکاری داشته باشند و آموزش و پرورش آموزش‌های این حوزه را به دانش آموزان ارائه کند.

به گزارش ندای مردم ، زهرا صدراعظم نوری در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: دانش آموزان هر جامعه‌ای سرمایه‌های آن جامعه محسوب می‌شوند. لذا باید برای آنها برنامه ریزی درستی داشته باشیم و آموزش‌های مناسبی را به آنها ارائه کنیم.

وی افزود: قطعا با ارائه آموزش‌های صحیح و برنامه ریزی مناسب، دانش آموزان به عنوان سرمایه‌های جامعه می‌توانند در آینده کشور مدیریت و راهبری درستی را برای ما تضمین کنند.

وی ادامه داد: خانواده و آموزش و پرورش در کشور ما گسترده است و در حال حاضر نیز با کمبود منابع مواجه است لذا می‌طلبد همه دستگاه‌ها در مسیر تحقق اهداف آموزش و پرورش به این مجموعه یاری برسانند.

شهرداری تهران طی سنوات گذشته تعاملات خوبی با مجموعه آموزش و پرورش داشته است. بر اساس این تعاملات مجموعه مدیریت شهری انتظار دارد که نگاه آموزش و پرورش به این مجموعه به مدیریت شهری صرفا نگاه پشتیبانی و ارائه منابع و تدارکات نباشد، بلکه آموزش‌های متناسب با ماموریت‌های شهرداری نیز توسط آموزش و پرورش به دانش آموزان ارائه شود تا آنها با مفاهیمی همچون شهر، حقوق شهروندی و سایر ماموریت‌های مدیریت شهری آشنا شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح شهردار مدرسه اشاره کرد و افزود: این طرح یک تربیت مدنی برای دانش آموزان قلمداد می‌شد. طرحی که باید به صورت جدی‌تری در دستور کار قرار گیرد. در حقیقت آموزش و پرورش در بعد نرم افزاری اجرای طرح‌هایی همچون طرح شهردار مدرسه را باید جدی بگیرد و در این خصوص گزارشی به شورا ارائه کند. باید در یک تعامل فی مابین برای آموزش حوزه‌های مختلف ماموریت‌های مدیریت شهری همچون رعایت مسائل بهداشتی، حفظ محیط زیست، ترافیک و … گام‌های موثری برداشته شود.

دیدگاه کاربران