عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 :

بیش از ۷هزار دانش آموز، به تمرین مسئولیت پذیری اجتماعی می روند

کد خبر: 89487
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۱۳ ب.ظ

نوزدهمین انتخابات شهردار مدرسه با مشارکت بیش از ۷هزار دانش آموز روز سه شنبه ۹آبان در ۲۰ مدرسه منطقه ۱۱برگزار خواهد شد تا نوجوانان درس مسئولیت پذیری، تصمیم گیری و مواجهه اصولی با موضوعات شهری را بیاموزند.

به گزارش ندای مردم ، اداره آموزش و مشارکت شهروندی منطقه ۱۱ روز سه شنبه نوزدهمین انتخابات شهردار مدرسه را در حالی برگزار می کند که بیش از ۷ هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع دوره اول متوسطه در مدارس خود تبلیغات انجام می دهند، وعده های انتخاباتی داده اند و کمپین تبلیغاتی به راه انداخته اند.

سید عباس طباطبایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ با اشاره به این که انتخابات شهردار مدرسه در ۱۰ مدرسه دخترانه و ۱۰ مدرسه پسرانه برگزار خواهد شد؛ گفت: برای هر مدرسه یک شهردار انتخاب خواهد شد که او نیز برای خود ۸ معاون انتخاب می کند. وی افزود: انتخابات شهردار مدرسه فرصتی برای دانش آموزان نوجوان است تا امروز با تصمیم گیری و خرد جمعی، مشارکت مدنی، موضوعات مرتبط با مدیریت شهری و شیوه اداره شهر آشنا شوند.

طباطبایی شخصیت بخشی به دانش آموزان با تأکید بر اهمیت آنان به عنوان آینده سازان جامعه، بالا بردن سطح آگاهی آنان در موضوعات ترافیک و حمل و نقل، ایمنی و آتش سوزی و سیل و حوادث، مسائل زیست محیطی، بهداشت عمومی شهر، آب و هوا و تأکید بیشتر بر موضوعات اجتماعی و رعایت حقوق دیگران، ملاحظات حقوق سالمندان و بیماران و افراد ناتوان جامعه، استفاده از امکانات شهری و … را از مهم ترین اهداف طرح شهردار مدرسه بیان کرد.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ ، فرآیند طرح شهردار مدرسه بهترین درس عملی برای نوجوانان است که مهارت های فردی و اجتماعی آنان را برای آینده فراهم می سازد.

دیدگاه کاربران