عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی :

سامانه تلفنی درخواست کارگر خدمات ساختمانی در منطقه ۱۱آغاز به کار کرد

کد خبر: 89503
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۴۳ ب.ظ

برای اولین بار در شهر تهران اعزام کارگر ساختمانی ماهر دارای صلاحیت فنی و اخلاقی از طریق تماس با سامانه ۴۲۳۲۲ برای شهروندان ساکن در منطقه ۱۱ امکان پذیر شد.

به گزارش  ندای مردم ، نشست رونمایی از سامانه تلفنی در خواست خدمات ساختمانی شامل اعزام کارگر ساختمانی برای شهروندان با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱، رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران و معاونین شهرداری منطقه ۱۱ برگزار شد.

آبادیان در ارتباط با این سامانه گفت: بیش از ۳۴هزار پلاک ثبتی در منطقه ۱۱ وجود دارد که  شهروندان و ساکنان منطقه می توانند با استفاده از این سامانه تلفنی نسبت به بازسازی، ساخت یا کلیه امور ساختمانی منزل خود اقدام کنند.

همچنین رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی گفت: اطلاعات بیش از ۱۰ هزار کارگر ساختمانی ماهر متقاضی کار در این سامانه وجود دارد که در ۱۶ رسته شغلی مرتبط با ساختمان همچون آرماتور بند، بتن ساز و بتن ریز، قالب بند و کفراژ بند، گچ کار و …. دسته بندی شده اند.

قدیمی افزود: صلاحیت فنی و صلاحیت اخلاقی این کارگران ارزیابی و تائید شده است؛ به طوری که  تمام کارگران که اطلاعات و مشخصاتشان در سامانه به ثبت رسیده؛ از سازمان فنی و حرفه ای کارت مهارت دریافت کرده و در شمول بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.همچنان که مدارک شناسایی و تائید دو معتمد در پرونده  تشکیل شده برای کارگران در سامانه ثبت شده است.

وی با بیان این که “سامانه درخواست خدمات ساختمانی” با همکاری اداره خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱، پلیس پیشگیری تهران بزرگ، اتحادیه کارگران ساختمانی و خانه کارگر به انجام رسیده است و تمام کارگران با حکم کار به منازل شهروندان مراجعه می کنند.

در حال حاضر منطقه ۱۱ به شکل پایلوت به عنوان اولین منطقه شهرداری تهران که در آن شهروندان می توانند از خدمات کارگران ساختمانی بهره ببرند، در زمینه خدمات کارگران به فعالیت می پردازد.شهروندان می توانند برای استفاده از این سامانه درخواست کارگری با شماره ۴۲۳۲۲ تماس بگیرند.

دیدگاه کاربران