عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار پیشوا:

مبلمان شهری ایده‌آل تاکنون در پیشوا تحقق‌ نیافته است/ نیازهای برخی از روستاهای پیشوا هم‌راستا با نیازهای شهری شده است

کد خبر: 89577
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۴۶ ق.ظ

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: برخورداری از مبلمان شهری ایده آال آرزویی است که تاکنون در پیشوا تحقق‌نیافته است که امیدواریم با نظر مساعد مسؤولان استانی هرچه سریع‌تر بتوان آن را در این منطقه به مرحله اجرا درآورد.

به گزارش ندای مردم ،محمدکرم محمدی گفت: پیشوا دره عمیقی از نیازهاست که در سفر استاندار تهران همه این نیازها مطرح شد و امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد رفع بخشی از این مشکلات ازجمله تأمین آب کشاورزی، احداث پایانه صادراتی، آنتن دسترسی پیشوا به گرمسار، ایجاد بیمارستان، استادیوم ورزشی و فرهنگ‌سرا باشیم.

وی بیان داشت: برخورداری از مبلمان شهری ایده آال آرزویی که تاکنون در پیشوا تحقق‌نیافته است که این مهم نیز در سفر استاندار به پیشوا مطرح شد و امیدواریم با نظر مساعد مسؤولان استانی هرچه سریع‌تر بتوان آن را در این منطقه به مرحله اجرا درآورد.

فرماندار شهرستان پیشوا واریز مستقیم عوارض ارزش‌افزوده به‌حساب دهیاری‌ها را از اقدامات ارزنده دولت دانست و گفت: این اقدام مهم توسعه و شکوفایی روستاها و شهرها را به دنبال دارد به‌گونه‌ای که اقدامات عمرانی زیربنایی در برخی از روستاهای شهرستان پیشوا مانند آسفالت، تعویض شبکه‌ها و نظایر آن به‌طور کامل انجام شده و هم‌اکنون نیازهای این روستاها هم‌راستای با نیازهای شهری پیش می‌رود.

محمدی افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان پیشوا که مورد اعتماد مردم قرار گرفته‌اند، با هدایت درست عوارض ارزش‌افزوده به سمت اولویت‌ها می‌توانند زمینه مناسبی را در جهت توسعه این مناطق به‌ویژه توسعه اقتصادی فراهم آورند.

وی اشتغال را یکی از مباحث کلان دولت و نظام دانست و اظهار کرد: در حال حاضر که بسیاری از نیازهای زیربنایی در روستاهای سطح شهرستان پیشوا رفع شده است، گام بعدی ما در این روستاها، توسعه اشتغال است که اگر این مهم در سطح روستاها تحقق پیدا نکند منجر به تخلیه روستاها و تبدیل آن‌ها به مخروبه و سکونت‌گاه‌های غیررسمی می‌شود.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه نباید بین مردم و دولت فاصله‌ای وجود داشته باشد، گفت: مسؤولان باید با حضور در مناطق مختلف و دیدار با مردم، نیازها را تشخیص دهند و رفع این مشکلات را تسهیل و تسریع کنند و سفرهای شهرستانی استاندار تهران نیز به همین منظور صورت می‌گیرد.

محمدی در پاسخ به چرایی اولویت سفر محمدحسین مقیمی به شهرستان پیشوا قبل از سفر به ورامین گفت: استاندار تهران یک چهره ملی است که در مناصب مختلف از شهرداری یک شهر کوچک گرفته تا معاونت سیاسی وزارت کشور و قائم‌مقامی وزیر فعالیت نموده است و قبل و بعد از جنگ تحمیلی در استان‌هایی که خط مقدم جنگ بودند خدمت کرده است و به همین دلیل با فرهنگ جهاد، شهادت، سازندگی و اقتصاد مردمانی که آسیب دیده‌اند به‌خوبی آشناست.

وی با بیان اینکه شهرستان پیشوا ۵۰ تا ۶۰ سال از ورامین عقب‌تر است، گفت: پیشوا منطقه‌ای جنگ‌زده نیست اما فقر زده است و این فقر در بسیاری از زیرساخت‌ها به‌وضوح دیده می‌شود و سفر استاندار تهران نیز با توجه به محرومیت‌های این شهرستان صورت گرفت.

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به اینکه پیشوا متعلق به دشت ورامین است، افزود: بسیاری از نیازهایی که در سفر استاندار به پیشوا مطرح و بررسی شد ازجمله قطار حومه‌ای، آب کشاورزی و بیمارستان دغدغه‌هایی فراشهرستانی بود و شهرستان‌های دشت ورامین را شامل می‌شود.

محمدی بیان داشت: در حال حاضر بار درمانی شهرستان پیشوا را بیمارستان‌های شهرستان‌های همجوار بر دوش می‌کشند و احداث بیمارستان در پیشوا، موجب کاهش بار درمانی بیمارستان‌های اطراف و افزایش کیفیت خدمات‌دهی آنان خواهد شد.

دیدگاه کاربران