عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو سابق شورای شهر تهران:

پل‌های شهر تهران باید مکانیزه شوند/ پایتخت، شهر دوست دار معلول نیست

کد خبر: 89579
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۴۸ ق.ظ

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری باید برای مکانیزه شدن پل‌های شهر تهران برنامه ریزی کرده و برای این کار بودجه ویژه‌ای را اختصاص دهد.

به گزارش ندای مردم ،علی صابری  گفت: طی سال‌های اخیر برنامه‌های شهرداری تهران در حوزه معلولان آنطور که باید جامعیت لازم را نداشته و همین موضوع نیز سبب شده مشکلات این قشر در پایتخت همچنان پا بر جا باشد.

وی افزود: شهر تهران، شهر دوست دار معلولان نیست و قشر معلول برای تردد‌های خود در سطح شهر با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.

عضو سابق شورای شهر تهران در خصوص برنامه‌های شورای چهارم برای معلولان اظهارکرد: اعضای شورای چهارم شهر تهران تا حدودی دغدغه معلولان را داشتند و در همین راستا نیز مصوباتی را ویژه قشر معلول به تصویب رساندیم.

صابری ادامه داد: انتظار ما این است که شورای پنجم شهر تهران نیز این رویه را پیش گرفته و در راستای حل مشکلات معلولان برنامه ریزی کند.

وی با انتقاد از وضعیت پل‌های شهر تهران خاطرنشان کرد: پل‌های شهر تهران باید مکانیزه شوند، اما به دلیل کمبود اعتبار، شهرداری تهران کار مکانیزه کردن تمام پل‌ها را آغاز نکرده است.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران افزود: معلولان، سالمندان و کودکان برای تردد در سطح شهر تهران و برای عبور از پل‌های عابر پیاده به شدت با مشکل مواجه بوده و در این شرایط لازم است برای تغییر وضعیت پل‌ها برنامه ریزی شود.

صابری با بیان اینکه ” معلولان باید به یکی از اولویت‌های شهرداری تهران تبدیل شوند” خاطرنشان کرد: تا زمانی که معلولان به اولویت مسئولان مدیریت شهری تبدیل نشود، برای حل معضلات آن‌ها نیز برنامه ریزی نمی‌شود.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با مصوبات باقی مانده از شورای چهارم شهر تهران تصریح کرد: در برخی از کمیسیون ها، مصوبات باقی مانده وجود داشت که به صحن شورا راه نیافته بود، اما در کمیسیون برنامه و بودجه به خاطر اهمیت برنامه ها، تمام مصوبات کمیسیون در شورا مطرح و به تصویب اعضا رسید.

دیدگاه کاربران