عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران :

کوتاهی اوقاف در نگهداری باغ ۳ هزار متری اراج/ صاحب ملک به دنبال تغییر کاربری

کد خبر: 89591
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۲۹ ب.ظ

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از کوتاهی سازمان اوقاف برای نگهداری باغ سه هزار متری در منطقه ۱ خبرداد و گفت: در مدیریت شهری قبلی تفاهم‌نامه دو طرفه‌ای برای تغییر کاربری این باغ امضا شده است.

به گزارش ندای مردم، زهرا نژاد بهرام در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به تخریب باغ ۳ هزار متری اوقاف در محله اراج، اظهار کرد: این باغ وقف زائران حسینی شده که مملو از درختان مثمر و غیر مثمر است که متاسفانه مالک این باغ یعنی سازمان اوقاف نسبت به نگهداری از این باغ کوتاهی می‌کند.

وی با بیان اینکه شبکه آبرسانی این باغ بر اساس سلسله قنوات بالادستی است که متاسفانه سال‌ها لایه‌روبی نشده، اضافه کرد: سازمان اوقاف علاقه‌مند است که زمین این باغ را از فضای سبز به کاربری مسکونی تبدیل کند و حتی در مدیریت شهری قبلی نیز تفاهم‌نامه دو طرفه‌ای برای تغییر کاربری امضا شده بود که ناتمام باقی ماند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به آتش‌سوزی مشکوکی که سال‌های گذشته در این باغ رخ داده است، تصریح کرد: عدم آبیاری باغ توسط مالک و همچنین تبدیل قسمتی از باغ به محل تخلیه نخاله‌های ساختمانی سوال برانگیز است و این در حالی است که مالک برای اقدام شهرداری برای آبیاری کارشکنی می‌کند.

وی ادامه داد: لازم است شهرداری تهران در اسرع وقت این موضوع را به مقامات قضایی گزارش کند تا لغو مالکیت باغ و در اختیار قرار گرفتن این باغ به نفع مردم در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه کاربران