عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران :

مسیر پیاده‌روی اربعین مشخص شد

کد خبر: 89605
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷ ق.ظ

چندسالی است که ارتباط حسنه میان دو کشور ایران و عراق زیارت عتبات عالیات را بسیاری از برای مشتاقان، تسهیل کرده و پیاده‌روی ایام اربعین برگزار می‌شود، در این بین هستند کسانی که به هر دلیلی از سفر به کشور عراق معذورند اما، به همت برخی از سازمان‌ و ارگان‌ها پیاده روی اربعین در تهران نیز باب شده و مردم به این منظور با پای پیاده به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی رفته در این طرح شرکت می‌کنند.

به گزارش ندای مردم، با استقبال روز افزون از این طرح نیاز به ایجاد تسهیلات برای مردمی که پای پیاده به سوی شهرری حرکت می‌کنند ضروری به نظر می‌رسد که برخی محدودیت‌های ترافیکی از جمله اقداماتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد که این مهم تنها با همکاری میان‌بخشی امکان‌پذیر است.

عضو شورای شهر تهران با مثبت ارزیابی کردن فرهنگ پیاده‌روی اربعین، گفت: خوشبختانه تدابیر خوبی برای راهپیمائی روز اربعین اندیشیده شده و در این روز ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابه‌جائی مردم را رایگان انجام خواهند داد.

محمود میرلوحی با اشاره به طول مسیر پیاده روی اربعین، افزود: راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران به طول ۱۷ کیلومتر با عنوان «جاماندگان» در مسیر میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) با حضور شهروندان برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که «شهروندان علاقه‌مند به حضور در راهپیمائی اربعین حسینی می‌توانند از ساعت ۶ صبح روز پنج‌شنبه ۱۸ آبان ماه به میدان امام حسین (ع) مراجعه کنند»، یادآور شد: مسیر راهپیمایی عزاداران خیابان هفده شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌راه ورامین و میدان شهرری که منتهی به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی است خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران در ادامه به مسیر دوم پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: میدان امام حسین(ع)، میدان شهدا، مسجد آشتیانی‌ها، دروازه دولاب، پل آهنگ، میدان خراسان، تیر دوقلو، لب خط، میدان شوش، سازمان مدیریت پسماند، بوستان کودک، رو به روی بانک ملی شعبه جنوب تهران، پمپ بنزین فداییان اسلام، روبه‌روی استخر قمر بنی‌هاشم، تقاطع فداییان اسلام و بزرگراه شهید کریمی، تقاطع فداییان اسلام و دیلمان و سه‌راه ورامین ۱۷ موکب‌ برای پذیرایی از عزاداران در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، در روزهای گذشته شرکت واحد اتوبوسرانی و بهره‌برداری مترو تهران نیز، آمادگی خود را به منظور ارائه تسهیلات ویژه به راهپیمایان اربعین حسینی با انتشار اطلاعیه به مردم اعلام کرده بودند.

پیش‌بینی می‌شود شهرداری تهران به سان خدمات رسانی به زائران امام حسین علیه السلام در مرز ایران و عراق در تهران نیز پذیرایی از راهپیمایان را بر عهده بگیرد.

دیدگاه کاربران