عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران :

انحراف از برنامه دوم شهرداری تهران زیاد است

کد خبر: 89609
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳ ق.ظ

حجت‌الله میرزایی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران با اشاره به ارزیابی برنامه دوم شهر تهران که هم‌اکنون در حال اجراست، گفت: انحراف از این برنامه بسیار زیاد است.

به گزارش ندای مردم ، میرزایی در دومین نشست تخصصی کارگروه معماری گفت: محاسبه تراز مالی طرح تفصیلی و جامع شهر تهران بیانگر انحراف زیاد از این برنامه‌هاست.

وی با اشاره به حجم ساخت و ساز و انحراف زیاد از برنامه خاطرنشان کرد: بخشی از گزارش ۱۰۰روزه شهردار تهران که قرار است به اعضای شورای شهر ارائه شود مربوط به مسائل حوزه معماری و شهرسازی است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: متاسفانه انحرافات از زمان آقای احمدی‌نژاد که سقف جمعیت‌پذیری شهر تهران تا حدود ۱۰.۵میلیون نفر افزایش یافت، آغاز شد و تا امروز ادامه یافته است.

به گفته وی، در بهترین و خوشبینانه‌ترین حالت حدود ۳۰درصد از برنامه دوم اجرا شده است. میرزایی یادآور شد: باتوجه به انحراف زیاد از برنامه دوم، مدیریت شهری درنظر دارد برنامه سوم را از ابتدای سال ۹۷ آغاز کند.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در اجرای برنامه افزود: مشارکت مردم با شفافیت در تصمیم‌گیری و امکان ارزیابی نظرات آنها امکان‌پذیر است. به گفته وی تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد باید نتایج برنامه‌ها را ارزیابی کنند.

دیدگاه کاربران