عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه15 :

بهره برداری از باندهای کندرو و تندرو بزرگراه امام رضا (ع)

کد خبر: 89620
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ ق.ظ

شهردار منطقه۱۵ از ایمن سازی بزرگراه امام رضا(ع) با بهره برداری از باندهای کندرو و تندروی مسیر غرب به شرق این محور خبر داد.

به گزارش ندای مردم ، مهندس محمدی با اشاره به نقش بسزای این محور در جابه جایی شهروندان و حجم بالای ترددهای برون شهری در این شریان ارتباطی افزود: باند های کندرو و تندرو این محور حدفاصل گردنه تنباکویی تا شرکت عقاب اسکانیا به طول ۸۰۰ و عرض ۱۰ متر بمنظور جلوگیری از تردد عرضی و کاهش تردد با سرعت غیر مجاز به بهره برداری رسید.

به گفته وی بهره‌برداری از باندهای کندرو و تندرو در بزرگراه امام رضا(ع) سبب بهینه سازی گردش‌های ترافیکی ، کاهش ترددهای اضافی و در نتیجه کاهش زمان سفر و صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه ایمن سازی این بزرگراه مهم پهنه جنوبشرق پایتخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: با جابجایی ترافیک در مسیر غرب به شرق ضمن روانی ترافیک و حذف نقاط بحران وحادثه خیز امکان اجرای عملیات عمرانی در مسیرها کندرو و تندروی شرق به غرب نیز انجام شد.

شهردار منطقه به تشریح روند پیشرفت عملیات عمرانی اشاره کرد و گفت: طبق برنامه های پیش بینی شده عملیات عمرانی تمامی مسیرهای تندرو و کندرو در بزرگراه امام رضا(ع) تا پایان امسال به اتمام می رسد.

مهندس محمدی در پایان یادآور شد: بزرگراه امام رضا(ع) با عرض ۱۳۵متر و طول ۵/۷ کیلومتر سالهاست که مسیر ترانزیتی و مسافرتی زائران و مسافران شرق کشور است که ایجاد باندهای کندرو و تندرو ها برای رفع  نقاط حادثه خیز، تسهیل عبور و مرور و افزایش ایمنی مسیر ضرورت داشت.

 

دیدگاه کاربران