عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران :

طی ۳ سال گذشته در مرکز پایتخت اتفاق افتاد:مرگ ۲۳ نفر در تصادفات موتورسیکلت

کد خبر: 89622
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵ ق.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران با اعلام بیش از یک هزار و ۴۰۰ مورد تصادف جرحی توسط راکبان متخلف موتور سیکلت گفت: طی۳ سال گذشته ۲۳ نفر در این منطقه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ندای مردم، سجاد زارع صفت با اشاره به ثبت و تحلیل آمار تصادفات ۳ سال گذشته منطقه ۱۱ در سامانه GIS، افزود: قرارگیری در هسته مرکزی تهران و نیاز به گذر از محدوده این منطقه برای دسترسی به نقاط جذب سفر که تعداد آن ها در داخل و اطراف این منطقه کم نیست، باعث شده روزانه ده ها هزار وسیله نقلیه، خواهان گذر از این بخش پایتخت باشند.

وی با بیان این که در این بین، موتورسیکلت به عنوان یک وسیله ارزان قیمت که می تواند به راحتی از ترافیک بخش مرکزی تهران عبور کند و طرفداران زیادی در این شهر دارد؛ ادامه داد: اطلاعات ثبت شده در سامانه GIS تصادفات معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۱ نشان می دهد در ۳ سال اخیر و در یک هزار و ۴۱۰ تصادف جرحی و ۱۴۴ تصادف خسارتی، موتورسیکلت مقصر بوده که نشان از عدم برخورد جدی با راکبان متخلفی است که با رانندگی نامناسب، امنیت خود و دیگران را به خطر می اندازند.

وی  ناحیه ۲ منطقه ۱۱ را با ثبت ۴۵۵ مورد تصادف، حادثه خیز ترین محدوده این منطقه از حیث بروز تصادفات موتورسیکلت در ۳ سال گذشته معرفی کرد و اظهار داشت: ناحیه یک با ۴۰۰، ناحیه ۴ با ۳۹۰ و نیز ناحیه ۳ با ۳۳۱ مورد حادثه به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند.

زارع صفت با تاکید بر این که پلیس راهور تلاش می کند نظم ترافیکی در معابر سطح شهر برقرار شود؛ گفت: با این وجود و به دلیل تعداد بالای موتورسیکلت های پایتخت و نیز ضعف قانون و نیاز به بازنگری در آن، همواره شاهد این هستیم که بخش زیادی از تصادفات سالیانه تهران و به ویژه هسته مرکزی شهر که منطقه ۱۱ نیز جزوی از آن است، مربوط به تخلفات راکبان موتورسیکلت هاست.

او عنوان کرد: در این مدت از تعداد کل تصادفاتی که مقصران آن ها موتورسیکلت بوده است؛ بیش از ۵۵۰ حادثه نتیجه برخورد با خودروی سواری و عددی نزدیک به همین مقدار نیز حاصل بی توجهی راکبان و برخورد موتور آن ها با عابران پیاده می باشد که به جراحت و در مواردی، فوت عابران منجر شده است

دیدگاه کاربران