عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15 :

برپایی ” گذر کتاب” در سراهای محله منطقه ۱۵

کد خبر: 89638
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱ ق.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵ از برپایی ” گذر کتاب” همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در سراهای محله منطقه خبر داد.

به گزارش ندای مردم، رضا اسماعیلی با اعلام مطلب فوق افزود: گذر کتاب با برپایی غرفه های تصویرگری، کتاب کودک، نمایشگاه کاریکاتور، قصه خوانی، کارگاه روزنامه دیواری و نمایشگاه موضوعی عرضه کتاب با موضوع ؛ سبك زندگي، هويت ملي ديني و مديريت شهري در سراهای محله میزبان شهروندان و علاقه مندان است.

 به گفته وی در مراسمی با عنوان با خادمین نشر و قلم از مفاخر حوزه ادب، خیرین و اهدا کنندگان کتاب، پژوهشگران عرصه کتاب ، برترین های محلی در عرصه کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های تحت پوشش وخانه های هنر و ادبیات منطقه تجلیل خواهد شد.

وی در ادامه به تشریح دیگر برنامه های این هفته پرداخت و افزود: با هدف ترویج و نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس منتخب نواخته شده و برنامه های متنوعی نیز به همین مناسبت در مدارس اجرا خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه خاطر نشان کرد: برنامه های نظیر برگزاری محافل انس با کتاب بمنظور معرفی منشورات و تالیفات حوزه مدیریت شهری، برگزاری كارگاه تخصصي آموزش مهارتهاي مطالعاتي ۵گانه : خلاصه نويسي، كلي خواني، دقيق خواني،  مديريت زمان و آمادگي براي امتحانات، برگزاری مسابقه بهترین عکس با محوریت “کتاب  ومن ”  در  سراهای محله به اجر در خواهد آمد.

وی یادآور شد: بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) وآموزه های دینی مرتبط با مضامين ترويجي كتاب و کتابخوانی در ورودی ساختمان سراهای محله در معرض دید عموم قرار می گیرد.

اسماعیلی تصریح کرد:  تور بازديد و گردشگري كتاب و اعزام کتابخوانان برترمحلي و اعضای فعال به باغ کتاب ،کتابخانه ملي ،خبرگزاري كتاب ايران، انتشارات بنام و برتر، مراکز چاپ و نشر کتاب ، موسسات موفق در فروش کتاب بامشاركت اتحاديه ناشران و كتابفروشان انجام می شود.

وی در پایان عنوان داشت: تشکیل کمپین تبلیغاتی  ” شهرمی خواند محله می خواند ” ، طراحي و اجراي نمايش هاي هنري با استفاده از مضامين ترويجي و تربيتي در رابطه با توليد و عرضه كتاب ، مسابقه توليد كتاب كودكان با موضوعات اخلاق و آموزش شهروندي و نشست ، نقد ادبي كتاب و گفتگو با نويسندگان از ۲۰ تا ۲۶آبان اجرا می شود.

دیدگاه کاربران