عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 15 :

اجرای ویژه برنامه های هفته ملی دیابت در منطقه ۱۵

کد خبر: 89660
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹ ق.ظ

شهردار منطقه ۱۵ از اجرای برنامه های متنوع همزمان با هفته ملی دیابت تا ۲۵ آبان خبر داد.

 به گزارش ندای مردم ، وحیدرضا محمدی با اعلام مطلب فوق افزود: در این هفته برنامه های متنوعی با  هدف آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی و پیشگیری از بیماری دیابت در منطقه به اجرا در‌‌می آید که از جمله آنها می توان به برپایی ایستگاه سلامت و غربالگری دیابت در ۲۱ خانه سلامت، ۶ میدان تره بار  و پایانه خاوران اشاره کرد.

به گفته وی برگزاری کارگاه و همایش های آموزشی با عناوین استرس و دیابت، دیابت بیماری غیر واگیر، دیابت در دانش آموزان، دیابت و زنان و نقش ورزش در پیشگیری از دیابت در خانه های سلامت، تقدیر از دبیران محلی کانون دیابت در محلات  ۲۱ گانه و دبیر منطقه ای کانون دیابت و ارسال پیامک با شعارهای دیابت از دیگر برنامه های اجرایی این هفته است.

محمدی با اشاره به اهمیت روزافزون بیماری دیابت یادآور شد:  تهیه و توزیع اقلام آموزشی شامل کتابچه و بروشور، انجام پیاده روی در بوستان ها، برگزاری تورهای تفریحی و آموزشی، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و ورزشی وجشنواره غذای سالم از جمله برنامه های است که در محلات به اجرا در خواهد آمد.

شایان ذکر است، برنامه های هفته دیابت امسال با شعار سازمان جهانی بهداشت تحت عنوان «زنان و دیابت، حق ما داشتن آینده ای سالم» برگزار می شود.

 

دیدگاه کاربران