عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران:

طراحی ویژه برای انسان محور شدن میدان امام خمینی

کد خبر: 89662
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ ب.ظ

معاون فنی و عمران شهردار تهران گفت: برای پروژه های شهری باید ذینفعان را نیز در نظر گرفت تا پروژه به شکست ختم نشود.

به گزارش ندای مردم، پیروز حناچی در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه شهر موجود بسیار پیچیده ای است که هر دخالتی که در آن می خواهیم بکنیم باید تمام مولفه هایی که در شهر وجود دارد و عکس العمل های آن را پیش بینی و در نظر بگیریم گفت: درخصوص پیاده راه ۱۷ شهریور از روز نخست مشخص بود دچار مشکل می شود زیرا عنصر سوم که نهاد ذینفع بود در این پروژه دیده نشد.

وی ادامه داد: بدون هماهنگی کسبه که بیشتر نمایندگی های فروش خودرو بودند این اقدام انجام شد و اگر بخواهیم اولویت های پیاده راه سازی در تهران را دسته بندی کنیم ایجاد پیاده روی ۱۷ شهریور در اولویت سه نیز قرار نمی گرفت.

حناچی در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات خصوصی درمورد پیاده رو سازی در منطقه ۱۲ انجام شده گفت: باید کیفیت زندگی شهری را در محدوده های مرکزی افزایش دهیم.

وی پیشنهاد کرد: باید در ساعت های مشخصی بارگیری در این مناطق آزاد باشد و تردد موتورهای دو زمانه که هشت برابر یک خودرو یورو ۴ آلودگی تولید می کنند نیز در این منطقه محدود شود.

معاون فنی و عمران شهردار تهران با اشاره به پروژه بلدیه در میدان امام خمینی گفت: اصل این پروژه کار خوبی است اما باید الزامات آن نیز انجام شود و در این محدوده سه محور اصلی را یک پیاده رو و یک محور را به تردد تاکسی و اتوبوس اختصاص دهیم و چنین طراحی در شهر لندن اتفاق افتاده و در میدان اصلی آن بسیاری از جشن های مهم از جمله جشن سال نو برگزار می شود و میدان امام نیز ظرفیت تبدیل شدن به چنین میدانی را دارد.

حناچی همچنین موضوع شب مردگی در منطقه ۱۲ را یک موضوع مهم ارزیابی کرد و گفت: در خیابان لاله زار شاید تنها یک خانواده زندگی کنند و شب مردگی کیفیت زندگی شهری در این منطقه را کاهش داده است در حالی که با پیش بینی های انجام شده در پیاده راه مروی یا بازارچه عودلاجان زندگی در این محدوده ها جریان دارد.

دیدگاه کاربران