عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران :

عزم محیط زیست شهرداری تهران در مدیریت و نظارت زیست محیطی پروژه های شهری

کد خبر: 89666
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴ ب.ظ

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از نظارت و هماهنگی فعالیت های محیط زیستی مجموعه شهرداری تهران توسط مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار خبر داد.

به گزارش ندای مردم، صدرالدین علیپور رئیس این مرکز در نشست صمیمی که با حضور شهردار منطقه ۱۳ برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتها و اقدامات محیط زیستی که تاکنون در سطح منطقه انجام گرفته، گفت: باید با همکاری و تعامل بیشتر به سمتی پیش رویم که تاثیرگذاری اقدامات محیط زیستی بیش از گذشته نمود داشته باشد و مجموعه اقدامات و خدمات ارائه شده در شهر به بهترین نحو جهت رسیدن به محیط زیست مطلوب تر برای شهروندان ملاک عمل باشد.

علیپور در ادامه خاطر نشان ساخت: هدف نهایی و مطلوب آن است که با تقویت نظارت تخصصی در سطح مناطق و معاونتهای اجرایی و تخصصی شهرداری تهران اقدامات مرتبط با وضعیت محیط زیست شهری با مدیریت و نظارت این مرکز انجام شود و کلیه پروژه های عمرانی و اجرایی قبل از انجام، مطالعات و ارزیابی محیط زیستی داشته باشند .

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون در منطقه ۱۳ اقداماتی در زمینه توسعه انرژی های نو انجام شده اما باید این روند گسترش یابد، تاکید کرد: امیدوارم هر چه سریعتر طرح احداث نیروگاه خورشیدی متوسط مقیاس با ظرفیت ۱۵۰ کیلوواتی که برای نخستین بار در سطح شهر تهران در اراضی پارک سرخه حصار راه اندازی می شود به بهره برداری برسد.

در ادامه نشست دکتر رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ با تاکید بر اصلاح فرایندها در زمینه بهبود وضعیت محیط زیست کلانشهر تهران، گفت: امیدوارم با همکاری های گسترده و تعاملات بین بخشی و تشکیل کمیته های تخصصی و نظارت مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار، معضلات و مشکلات محیط زیستی شهر تهران بهبود یابد.

گفتنی است در پایان نشست از ساختمان انرژی ناحیه ۲ منطقه ۱۳، تونل اصلی بزرگراه شهید شوشتری، پیاده راه سلامت و جانمایی نیروگاه خورشیدی متوسط مقیاس در اراضی پارک جنگلی سرخه حصار بازدید به عمل آمد و نکات لازم در زمینه بهبود وضعیت محیط زیستی پروژه ها در سطح منطقه ارائه گردید.

دیدگاه کاربران