عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران :

تشریح محموله‌های امدادی ارسال‌شده توسط شهرداری تهران به کرمانشاه

کد خبر: 89688
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰ ق.ظ

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به تشریح محموله‌های امدادی ارسال‌شده توسط شهرداری تهران به استان کرمانشاه پرداخت.

به گزارش ندای مردم ،زهرا صدراعظم نوری در جریان بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران ضمن تسلیت به مردم ایران و مردم صبور غرب کشور اظهار کرد: سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران و معاونت خدمات شهرداری از روز گذشته اقداماتی برای ارائه خدمات به مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه انجام دادند.

وی تصریح کرد: از روز گذشته و از ساعات اولیه شهرداری تهران به صورت آماده‌باش قرار گرفت و سازمان مدیریت بحران شهرداری نیز حضور فعالی را در این بخش داشته است.

صدراعظم نوری با اشاره به دستور شهردار تهران به معاونت خدمات شهری و سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران بیان کرد: در این ارتباط نیز تماس‌هایی از سوی مسئولان مربوطه با مسئولان استان کرمانشاه و شهردار سرپل زهاب، قصرشیرین صورت گرفته شده و اطلاعاتی نیز کسب شده است.

صدراعظم نوری تصریح کرد: در این ارتباط اطلاعاتی در خصوص تعداد کشته‌شدگان و مصدومان در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت و شهرداری نیز در ادامه برنامه‌هایی را برای ارائه خدمات به این افراد پیش‌بینی کرد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: براساس گزارش شهرداری تهران امکاناتی را فراهم و به سرعت در اختیار مردم زلزله‌زده در استان‌ کرمانشاه قرار داد.

وی گفت: در این بخش دو دستگاه تریلر آب‌معدنی، ۳ کانتینر غذای آماده، ۴۰ هزار پتو، ۱۰۰ هزار چادر، ۲۰ هزار بسته خرما، ۱۰۰ هزار بسته نان، یک اکیپ متخصص از آتش‌نشانان با ۱۵ نفر از افراد متخصص، ۱۲ دستگاه کمپرسی، ۴ دستگاه بیل مکانیکی، ۱۰ دستگاه آمبولانس توسط سازمان بهشت زهرا، ۴ دستگاه آمبولانس از طریق شرکت شهر سالم و درنهایت ۳۰۰ نفر از نیروهای بسیج شهرداری تهران به محل حادثه (زلزله) اعزام شدند.

وی ادامه داد: علاوه بر این امکانات، ۱۶۰ چشمه سرویس بهداشتی که برای مراسم اربعین در نظر گرفته شده بود به سرعت به محل حادثه ارسال شد ضمن اینکه داروهایی نیز برای مردم زلزله زده ارسال شد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: در پی ارسال کمک‌ها شهردار سر پل زهاب و کرمانشاه و معاونت استانداری از شورا و شهرداری بابت این خدمات تشکر کردند.

وی با اشاره به جمعیت ۹ میلیون نفری ساکن در تهران بیان کرد: قاعدتا ما در معرض حوادث قرار داریم و باید آمادگی لازم را در مقابل این حوادث داشته باشیم.

صدراعظم نوری تصریح کرد: شهر تهران تاب‌آوری لازم در برابر حوادث را ندارد و از این رو از شهردار تهران می‌خواهیم برخلاف مدیریت ناصواب گذشته اقداماتی را در خصوص آمادگی شهر تهران در برابر حوادث انجام دهد.

وی ضمن انتقاد از واگذاری پایگاه‌های مدیریت بحران در دوره گذشته از مدیریت شهری به سازمان ورزش، صداوسیما و اجرای برنامه‌های تفریحی برا یکودکان، بیان کرد: متاسفانه این پایگاه‌ها در اختیار این بخش‌ها قرار گرفته است و باید هرچه زودتر این پایگاه‌ها در اختیار مدیریت بحران قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: توجه به سازمان پیشگیری و ارتقای آن و تخصیص اعتبار و تامین امکانات از مواردی است که شهرداری تهران باید به آن توجه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران، شهرداری مکلف است که ۱۵۰ پایگاه مدیریت بحران را در شهر تهران احساس کند که تا به امروز ۱۰۲ پایگاه احداث شده است و ۱۳ پایگاه در دست احداث است.

صدراعظم نوری گفت: از ۱۰۲ پایگاه اشاره شده ۲۲ پایگاه در اختیار مدیرتی بحران، ۸ پایگاه در اختیار مدیریت استان‌های معین، ۶۰ پایگاه در اختیار سازمان ورزش و الباقی پایگاه‌ها در اختیار دانشگاه علمی کاربردی، صداوسیما برای اجرای برنامه خندوانه و غرفه‌های کودک قرار دارد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: ما به عنوان اعضای شورای شهر تهران مجدانه از شهردار تهران می‌خواهیم که سازوکاری فراهم کند که امکان برگشت این پایگاه‌ها به مدیریت بحران واگذار شود.

دیدگاه کاربران