عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار قدس:

تدوین برنامه ۵ ساله مهم‌ترین اولویت‌مجموعه شهری قدس است

کد خبر: 89703
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ب.ظ

شهردار قدس با اشاره به لزوم شکل‌گیری رویکردی نو و متمایز در مدیریت شهری قدس گفت: تدوین برنامه ۵ ساله مهم‌ترین اولویت‌مجموعه شهری قدس است.

به گزارش ندای مردم، مسعود مختاری، در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه طی سخنانی اظهار داشت: یکی از پیش نیازها و لازمه های اساسی برای دستیابی به توسعه یافتگی و پیشرفت روز افزون زندگی شهرنشینی تهیه و تدوین اسناد فرادستی و تبیین چشم انداز شهرها در افق های زمانی دورتر است که در همین ارتباط ضرورت تدوین سند چشم انداز ۵ ساله شهر قدس به شدت احساس می شود.

مختاری افزود: قدس یکی از پرجمعیت ترین شهرهای استان تهران است که به واسطه نزدیکی به تهران در معرض مهاجرت پذیری بالا قرار دارد و در اثر افزایش روز افزون جمعیت که نرخ تقریبا پایین ومتوسط املاک نیز در دامن زدن به این معضل نیز تاثیر بسزایی داشته است، نیازهای جدید در حال ظهور و بروز هستند که پاسخگویی بهینه به آنها نیازمند صرف زمان و برخورداری از نظام مطالعاتی جامع و هدفمند است.

شهردار شهر قدس با تائید این موضوع گفت: برنامه ۵ ساله توسعه مدیریت شهری با هدف اصلاح رویکردها و بروزرسانی زیرساخت‌ها از مهّم‌ترین اولویت‌های مجموعه شهری قدس است که در آینده نزدیک با کمک نخبگان، صاحب نظران، مردم و مسئولین تدوین خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم شکل‌گیری رویکردی نو و متمایز در مدیریت شهری در شهرستان قدس اظهار داشت: تدوین برنامه ۵ ساله توسعه مدیریت شهری با هدف اصلاح رویکردها و بروزرسانی زیرساخت‌ها از مهّم‌ترین اولویت‌های مجموعه شهری قدس است.

مختاری بیان کرد: آلودگی زیست محیطی یکی از مشکلاتی است که مردم شهرستان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، که در این راستا ساماندهی بوستان‌ها و توسعه فضاهای زیست محیطی در جهت کاهش آلودگی‌ هوا به واسطه وجود معادن شن و ماسه در دستور کار قرار دارد.

شهردار قدس سپس با اشاره به ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم در پروسه زمانی مشخص افزود: بی‌تردید با انجام این مهّم مشکلات ترافیک ناشی از عرض کم معابر به ویژه در ساعات پیک ترافیک مرتفع می‌شود.

مختاری همچنین با اشاره به لزوم تمرکز خدمات در یک نقطه مشخص در شهرستان تصریح کرد: با انتقال صنوف مزاحم و خودرویی به خارج از بافت شهری و تمرکز مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در سطح شهر، شهروندان می‌توانند با سهولت بیشتری نیازهای خدماتی و رفاهی خود را در یک مکان مشخص تأمین کنند.

وی در ادامه گفت: جذب سرمایه‌گذار برای توسعه شهر یکی از مواردی است که به صورت ویژه در صدر اولویت‌های برنامه مجموعه مدیریت شهری قرار دارد، که تاکنون با تعریف ۱۰ پروژه مشارکتی، در حال انجام کارهای مطالعاتی برای اجرای آن هستیم.

شهردار قدس همچنین  به جمع‌آوری زباله‌ها این شهر به صورت ۱۰۰ درصد مکانیزه اشاره کرد و توضیح داد: بخش عمده مشکلات ما مربوط به حوزه خدمات شهری است که شامل ساماندهی مبلمان شهری و جمع‌آوری زباله‌ها است که از این پس با جمع‌آوری زباله‌ها به صورت ۱۰۰ درصد مکانیزه شاهد تحولات خوبی در حوزه خدماتی در سطح شهرستان خواهیم بود.

وی در پایان اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و تعریف پروژه‌های موردنیاز در سطح شهر که پاسخگوی نیاز شهروندان در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و غیره است، به صورت برنامه‌ای کوتاه مدت در حال پیگیری است که حداقل آسایش شهروندان در محلات مختلف شهر محقق شود.

دیدگاه کاربران